ZahraničnéToto sú banky: Ľuďom poplatky a smiešne výnosy, čítajte...

Toto sú banky: Ľuďom poplatky a smiešne výnosy, čítajte ako sa vedia postarať o seba

-

Toto sú banky: Ľuďom poplatky a smiešne výnosy, čítajte ako sa vedia postarať o seba

Financie: Credit Suisse sľúbila manažérom vysoké bonusy, väčšinu už vyplatila

        Ženeva 22. marca (TASR) – Druhá najväčšia švajčiarska banka Credit Suisse, ktorú v poslednej chvíli zachránilo pred krachom prevzatie jej silnejším domácim rivalom UBS, sľúbila v uplynulom roku svojim vrcholovým manažérom odmeny vo výške približne jednej miliardy švajčiarskych frankov (997 miliardy eur) a väčšinu z tejto sumy už vyplatila. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.


        Credit Suisse podľa zdrojov oboznámených s problematikou v internej správe ubezpečila zamestnancov, že zatiaľ nevyplatené bonusy dostanú a zvýšenie platov sa uskutoční podľa plánu. Banka existenciu správy potvrdila, k jej obsahu sa však nechcela bližšie vyjadrovať.


        Zamestnanci Credit Suisse sa aspoň predbežne budú musieť zriecť určitých benefitov. Švajčiarska vláda v utorok večer oznámila že ministerstvo financií pozastavilo tzv. „variabilné odmeny“, napríklad vo forme akcií. Už vyplatených alebo práve vyplácaných kompenzácií sa však tento krok netýka, spresnila vláda.


        (1 EUR = 0,997 CHF)

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás