fbpx
- Reklama -
ZahraničnéToto sa týka aj Slovenska: Stredomorské štáty chcú prerozdeľovať...

Toto sa týka aj Slovenska: Stredomorské štáty chcú prerozdeľovať migrantov

-

Toto sa týka aj Slovenska: Stredomorské štáty chcú prerozdeľovať migrantov

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Atény 19. marca (TASR) – Ministri vnútra piatich stredomorských krajín, cez ktoré prichádza do Európy väčšina migrantov, sa stretávajú v Grécku s cieľom diskutovať o migračnej politike Európskej únie.


      Ako informovala agentúra AP, ministri vnútra Cypru, Španielska, Talianska, Grécka a Malty by mali na sobotňajšie rozhovory pricestovať do Atén už v piatok večer.


      Grécky minister pre migráciu Notis Mitarachi uviedol, že všetkých päť krajín „sa domnieva, že nový pakt (EÚ) o migrácii a azyle musí v praxi zabezpečiť rovnováhu medzi de facto zodpovednosťou, ktorú nesú členské štáty v prvej línii migračného tlaku, a solidaritou, ktorú musia naši partneri v Európskej únii preukázať“.

- reklama -


      Ako pripomenula AP, táto pätica krajín už dlho požaduje spravodlivejšie prerozdelenie žiadateľov o azyl vrátane toho, aby ostatné členské štáty EÚ prijímali novoprichádzajúcich.


      „Prevezmeme povinnosť ako prvé prijímajúce krajiny. Zvyšok členských štátov nás musí podporovať v otázke spravodlivého prerozdelenia migrantov,“ uviedol Mitarachi na tlačovej konferencii začiatkom tohto týždňa.


      Podľa jeho slov musí dôjsť k „základnému zlepšeniu“ pôvodných návrhov Európskej komisie (EK) týkajúcich sa nového migračného paktu EÚ.


      Juhoeurópske krajiny s rozsiahlym pobrežím čelia náporu prichádzajúcich žiadateľov o azyl, ktorí dúfajú, že sa dostanú do krajín EÚ. Väčšina z nich sa do Európy vydáva loďou po nebezpečných prevádzačských trasách, a to buď z tureckého pobrežia na neďaleké grécke ostrovy, alebo cez Stredozemné more zo severnej Afriky. Pri týchto pokusoch prišli o život už tisíce ľudí.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás