fbpx
NázoryTopky: Poslankyňa Tabák po Matovičovi dáva zbohom aj Borisovi...

Topky: Poslankyňa Tabák po Matovičovi dáva zbohom aj Borisovi Kollárovi! Pre toto nemôžem zostať so Sme Rodina

-

Topky: Poslankyňa Tabák po Matovičovi dáva zbohom aj Borisovi Kollárovi! Pre toto nemôžem zostať so Sme Rodina

BRATISLAVA – Verejnosti známa poslankyňa Romana Tabák sa minulý týždeň definitívne rozhodla, že opúšťa poslanecký klub Sme rodina. Svoje rozhodnutie oznámila aj šéfovi poslaneckého klubu a aj predsedovi strany Borisovi Kollárovi. Dôvodom majú byť slovenské MiG – 29.

„Nemôžem sa stotožniť s názorom klubu Sme rodina, ktorého som bola členom, že posielame na Ukrajinu naše stíhačky Mig – 29. Dôvodom je klamlivý a nelegitímny spôsob, akým prišlo k darovaniu našich Migov na Ukrajinu,“vysvetlila pre topky.sk Romana Tabák. Je presvedčená, že pri „tejto transakcii“ boli oklamaní nielen poslanci, parlament, ale predovšetkým slovenskí občania. Ako tvrdí, spoliehala sa na verejný prísľub, že k odovzdaniu našich stíhačiek nedôjde, kým v pléne parlamentu nebude o tejto téme otvorená diskusia. A to sa podľa jej slov neudialo. „Namiesto toho za zatvorenými dverami v utajenom režime zazneli informácie, ktoré už dnes považujem za klamstvo,“ uviedla s tým, že bližšie sa k tomu vyjadrovať nechce.

Zdroj: Romana Tabak (topky.sk)

Na jednej strane rešpektuje názor poslaneckého klubu Sme rodina, ale ako „nečlenka strany som nevedela ovplyvniť stanovisko strany“. Preto sa rozhodla ukončiť členstvo v poslaneckom klube.

Romana Tabák sa do parlamentu dostala na kandidátnej listine OĽaNO. Po tom, čo sa rozhodla nehlasovať za väzobné stíhanie predsedu Smeru – SD Roberta Fica, Matovičov klub opustila. Krátko na to vstúpila do poslaneckého klubu Sme rodina. Na najbližšej schôdzi bude vystupovať ako nezaradená poslankyňa. Plánuje na nej predložiť zákon o ochrane chodcov. Verí, že návrh v pléne prejde naprieč politickým spektrom.

Zdroj: topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás