DomáceTo snáď nie je pravda: Ktoré štáty vyzvali na...

To snáď nie je pravda: Ktoré štáty vyzvali na zvýšenie prítomnosti USA v regióne? Áno, patria tam aj naši barani na čele s Káčerom

-

spot_img

To snáď nie je pravda: Ktoré štáty vyzvali na zvýšenie prítomnosti USA v regióne? Áno, patria tam aj naši barani na čele s Káčerom

Krajiny Bukureštskej deviatky vyzvali na zvýšenie prítomnosti USA v regióne

        Lodž 31. marca (TASR) – Krajiny východného krídla NATO združené v tzv. Bukureštskej deviatke (B9) vyzvali v piatok na zvýšenie prítomnosti americkej armády v regióne. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.


        Ministri zahraničných vecí krajín združených v B9 sa stretli v poľskom meste Lodž.


        „Musíme pracovať na zvýšení prítomnosti Spojených štátov v zmysle (počtu) vojakov a vybavenia v našom región, na východnom krídle,“ uviedol rumunský minister zahraničných vecí Bogdan Aurescu po stretnutí.


        Šéfovia diplomacií Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska tiež opätovne vyzvali na posilnenie obranných schopností regiónu ležiaceho na hraniciach Ukrajiny.


        „Ak je naša obrana silná, tak potom sme schopní silného odstrašovania, čo sa týka ruského destabilizujúceho a asertívneho správania… To je jediná reč, ktorej Rusko rozumie,“ uviedol Aurescu.
        Vyzval tiež na posilnenie vzdušnej obrany, raketových schopností a viac prieskumných a spravodajských prostriedkov na východnom krídle NATO.


        Krajiny B9 sa tiež zaviazali, že budú ďalej podporovať Ukrajinu v boji proti ruskej invázií. „Krajiny B9 sú v tomto smere lídrami a to aj v zmysle mobilizácie spojencov k odvážnejšiemu konaniu, ako tomu bolo v prípade presunu stíhačiek MiG-29 alebo tankov (na Ukrajinu),“ uviedol poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau.


        „Všetci podporujeme vstup Ukrajiny do NATO,“ uviedol Aurescu s tým, že „prioritou je v súčasnosti podporovať Ukrajinu, aby vyhrala túto vojnu“.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás