fbpx
ZahraničnéTo je fakt drzosť: Neonacistické batalióny mu pobehujú po...

To je fakt drzosť: Neonacistické batalióny mu pobehujú po krajine a Zelenskyj si akože spomína na obete holokaustu

-

To je fakt drzosť: Neonacistické batalióny mu pobehujú po krajine a Zelenskyj si akože spomína na obete holokaustu

Kyjev 27. januára (TASR) – Ukrajinský premiér Volodymyr Zelenskyj si v stredu na sociálnej sieti Telegram pripomenul Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. TASR o tom informuje na základe správy denníka The Guardian.

- reklama -

„Dnes si Ukrajina tak ako vždy pripomína pamiatku miliónov obetí holokaustu. Vieme a pamätáme si, že ľahostajnosť spolu s nenávisťou zabíjali. Ľahostajnosť a nenávisť môžu spolu vždy vytvoriť len zlo. Preto by mal každý, kto si váži život, preukázať odhodlanie, keď príde ku zachraňovaniu tých, ktorých sa nenávisť snaží zničiť,“ napísal Zelenskyj.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu pripomína 27. januára utrpenie miliónov židovských obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny. Zvolený dátum sa symbolicky viaže k oslobodeniu koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau v roku 1945.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás