fbpx
- Reklama -
EkonomikaTo, čo zostalo zo Za ľudí sa vykrúca pri...

To, čo zostalo zo Za ľudí sa vykrúca pri rozpočte

-

To, čo zostalo zo Za ľudí sa vykrúca pri rozpočte

Bratislava 30. novembra (TASR) – Strana Za ľudí vyzýva koaličných partnerov na väčšiu transparentnosť pri rozhodovaní o štátnom rozpočte na budúci rok. Chce, aby boli dva opozičné zákony, ktoré predložil nezaradený poslanec Tomáš Taraba, preradené pred hlasovanie o rozpočte a odmietnuté. V stredu na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR to uviedla predsedníčka strany a ministerka investícií Veronika Remišová. Chce tak rozptýliť pochybnosti o „obchodovaní“ pri podpore zákona o štátnom rozpočte v parlamente.
      

- reklama -

„Tento rozpočet je dôležitý, je dôležité, aby bol schválený, je dôležité pomôcť ľuďom, ale zároveň je dôležité, aby bolo z čoho pomáhať. To znamená, aby peniaze, naše spoločné peniaze, vaše spoločné peniaze, sa nerozkrádali. A aby sa tak stalo, tieto dva zákony, jednoducho, nesmú prejsť a nesmú byť absolútne žiadne pochybnosti. V opačnom prípade hlasy na rozpočet nedodáme,“ zdôraznila Remišová.
      

Poukázala na to, že pri rozpočte sa začínajú „šíriť šumy“, že hlasovanie o ňom by mohlo byť zobchodované za zníženie trestných sadzieb za ekonomické trestné činy. Podľa Za ľudí sa to týka dvoch návrhov Tarabu, ktoré sú v parlamente, a to novely Trestného zákona a novely Trestného poriadku. „Takáto legislatíva by bola snom všetkých podvodníkov,“ upozornila Remišová. Apelovala na to, aby koalícia neschválením týchto zákonov ukázala, že k žiadnemu obchodovaniu s protikorupčnými hodnotami na Slovensku nedochádza.

Zdroj: TASR, TASR.TV

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. Toto je najmúdrejší výkvet parlamentu a vlády. Keby len to, ale oni sa cítia najkvalifikovanejší na rozhodovanie, čo sa bude na Slovensku diať.Teraz vyzývajú prezidentku, a keď IM vedie Slovensko do temnej tmy, tak to je v poriadku. Ľudia Vás majú plné zuby, už sa na Vás nedá pozerať a ani počúvať.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás