fbpx
ZahraničnéTen má dlhodobo formu ako prvoligový hráč: Kožná lézia...

Ten má dlhodobo formu ako prvoligový hráč: Kožná lézia odstránená z Bidenovej hrude bola rakovinová, oznámil lekár

-

Ten má dlhodobo formu ako prvoligový hráč: Kožná lézia odstránená z Bidenovej hrude bola rakovinová, oznámil lekár

        Washington 3. marca (TASR) – Kožná lézia, ktorú americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi vo februári odstránili z hrude, bola bazocelulárny karcinóm, bežná forma rakoviny kože. V piatok to oznámil Bidenov dlhoročný lekár Kevin O’Connor a dodal, že ďalšia liečba nebola potrebná.


        TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AP.


        O’Connor ďalej informoval, že počas prezidentovej pravidelnej lekárskej prehliadky 16. februára „bolo úspešne odstránené celé rakovinové tkanivo“.


        O’Connor uviedol, že miesto s odstráneným tkanivom na Bidenovej hrudi sa „pekne zahojilo“ a 80-ročný prezident bude pokračovať v pravidelných kontrolách kože v rámci svojho bežného zdravotného harmonogramu.


        Bazocelulárny karcinóm (bazalióm) patrí k najbežnejším a najľahšie liečiteľným formám rakoviny – predovšetkým pri jeho skorom zachytení. Nemá tendenciu šíriť sa ako iné druhy rakoviny, ale môže sa zväčšovať, čo je aj dôvod, prečo sa odstraňuje.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás