fbpx
TV VVR.FICO: SITUÁCIA JE VÁŽNA, SLOVENSKO JE ZAPLAVENÉ MIGRANTMI. VLÁDA...

R.FICO: SITUÁCIA JE VÁŽNA, SLOVENSKO JE ZAPLAVENÉ MIGRANTMI. VLÁDA MUSÍ OKAMŽITE PRISTÚPIŤ K OCHRANE HRANÍC S MAĎARSKOM

-

R.FICO: SITUÁCIA JE VÁŽNA, SLOVENSKO JE ZAPLAVENÉ MIGRANTMI. VLÁDA MUSÍ OKAMŽITE PRISTÚPIŤ K OCHRANE HRANÍC S MAĎARSKOM

Predstavitelia strany SMER – SSD mali dnes tlačovú besedu pred úradom vlády, na ktorej adresovali vláde Slovenskej republiky výzvu na zatvorenie hranice. Predseda strany Robert Fico uviedol, že pri cestách po Slovensku prakticky vo všetkých mestách, ktoré navštívil, mal možnosť vidieť skupiny nelegálnych migrantov, ktorí bez prekážok prekročili hranice medzi Maďarskom a Slovenskom a ktorým vláda v rozpore so všetkými zákonmi vydáva povolenia, ktoré migrantom umožňujú zostať na našom území.

Dnes sa mala vláda SR zaoberať situáciou s migrantmi, ktorá je neúnosná. Aj v Bratislave je obrovské množstvo migrantov, ktorí sa tu pohybujú v rozpore so zákonom. Na rokovaní vlády však nie je žiaden bod, ktorý by sa touto vážnou situáciou zaoberal.

„Chcem vyzvať vládu Slovenskej republiky, aby sa tejto otázke postavila čelom a aby okamžite prijala vládne nariadenie a týmto vládnym nariadením rozhodla o tom, že budú obnovené hraničné kontroly na hraniciach medzi Maďarskom a Slovenskom. Ak to dnes vláda Slovenskej republiky neurobí, tak budeme kontaktovať predsedov politických strán. Dnes budem hovoriť so všetkými predsedami opozičných politických subjektov a ak vláda neprijme rozhodnutia, na ktoré teraz vládu nahovárame, pretože nič iné robiť nemôže, tak budeme uvažovať o zvolaní mimoriadnej schôdze,“ uviedol R. Fico. Podotkol, že úlohou premiéra je chrániť národnoštátne záujmy. Skonštatoval, že ak k zatvoreniu hraníc pristúpi Nemecko a Česká republika, situácia u nás sa zhorší.

Tlačovú besedu narušil Igor Matovič, ktorý z auta vykrikoval na predstaviteľov SMERu, došlo k incidentu medzi ním a Robertom Kaliňákom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás