fbpx
- Reklama -
TV VVTB strany SMER - SD: Zoberte konečne Sulíkovi tie...

TB strany SMER – SD: Zoberte konečne Sulíkovi tie drogy

-

TB strany SMER – SD: Zoberte konečne Sulíkovi tie drogy

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 4. novembra (TASR) – Vládna koalícia sa nevie pohnúť z miesta. Myslí si to líder opozičného Smeru-SD Robert Fico. Koalícia podľa neho vie, že ak by pristúpila k odvolaniu daného ministra, tak by to spôsobilo pravdepodobne jej rozpad. „Čo už musia urobiť ministri tejto vlády, aby boli odvolaní, aby si predstavitelia vládnej koalície povedali – stačilo,“ reagoval Fico.

„Odvolávali sme ministra hospodárstva (Richarda Sulíka, pozn. TASR), ale pochopiteľne je rovnako ako aj minister (Milan) Krajniak či (Mária) Kolíková, (Roman) Mikulec neodvolateľný,“ poznamenal.

Pokračoval, že pôvodné argumenty pri odvolávaní Sulíka boli problémy s cenami energií. „V čase, keď začína byť problém s dodávkami zemného plynu na územie Európskej únie, keď sa potvrdzujú naše varovania v súvislosti s energetickou krízou, sa Sulík rozhodne, že vycestuje na jeden veľký výlet do Dubaja,“ upozornil. Fico konštatoval, že Sulík stratil akýkoľvek zmysel pre realitu. „V delegácii bola aj Sulíkova dcéra. Máme zmluvu o spolupráci, ktorá hovorí, že ministerstvo hospodárstva prostredníctvom generálneho tajomníka služobného úradu podpísalo zmluvu s dcérou ministra hospodárstva. Tá zmluva je zmluva o výlete a nie o spolupráci,“ kritizoval Fico.

- reklama -

„Musíme komentovať odvolávanie ministra Krajniaka ako ďalší dôkaz toho, že tento štát prestal fungovať,“ komentoval Fico s tým, že nefungujú elementárne demokratické princípy fungovania štátu a politického systému ako takého. „Preukázateľne sme potvrdili, že v rezorte ministerstva práce sa stratilo 24 miliónov eur na rôzne schránkové firmy,“ dodal.

Krajniak vo štvrtok ustál v parlamente pokus o odvolanie z ministerského kresla. Za opozičný návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi práce Krajniakovi hlasovalo len 48 zo 131 prítomných poslancov.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás