fbpx
TV VVR. FICO: SLOVENSKO POTREBUJE TRI VECI - STABILITU, SKÚSENOSTI...

R. FICO: SLOVENSKO POTREBUJE TRI VECI – STABILITU, SKÚSENOSTI A KONIEC CHAOSU

-

R. FICO: SLOVENSKO POTREBUJE TRI VECI – STABILITU, SKÚSENOSTI A KONIEC CHAOSU

Na tlačovej besede predstaviteľov strany SMER – slovenská sociálna demokracia jej predseda Robert Fico uviedol, že by rád predstavil tri základné heslá, ktorými sa jeho strana bude riadiť v predvolebnej kampani, a ktoré budú určovať správanie sa, ak by mal SMER tú možnosť a bol by súčasťou vládnej koalície. Brífing sa konal pred billboardom, na ktorom sú tri slogany – stabilita, skúsenosti, koniec chaosu.

Pozerajúc sa na stav politickej scény na Slovensku je zrejmé, že stabilná politická scéna, predvídateľnosť prijímaných právnych predpisov, celkový pokoj a sociálny dialóg je základom úspechu každej krajiny. Za pôsobenia vlád SMERu to bola práve politická stabilita, ktorá vždy SMER odlišovala od politických súperov.

V najbližších mesiacoch chce R. Fico venovať pozornosť téme skúseností, nakoľko nežijeme dobu pre amatérov. Viacerí členovia vlády dnes podávajú neprofesionálne výkony. „Naše skúsenosti z vládnutia, ktoré sme nadobudli, nám dávajú určitú výhodu v porovnaní s tými, ktorí dnes predstavujú výkonnú moc a chceme presne tieto skúsenosti dať do kontrastu s amaterizmom, ktorý stretávame na dennej báze,“ uviedol R. Fico.

No a o chaose dnes otvorene hovoria aj samotní predstavitelia koalície, ktorí pri označovaní svojej práce používajú slovo chaos veľmi často.

R. Fico priblížil, že všetky tri heslá bude SMER pretavovať do konkrétnych krokov v najbližších mesiacoch, keď sa budú predstavovať jednotlivé časti volebného programu.

Ďalej zopakoval slová prezidentky, ktorá vyhlásila, že zoberie poverenie tejto vláde v demisii za predpokladu, že fatálne zlyhá. „Pýtali sme sa už niekoľkokrát, čo má preboha táto vláda urobiť, aby bolo naplnené to, že došlo k fatálnemu zlyhaniu vládnej koalície. Dnes sa na pani prezidentku obraciame v súvislosti s memorandom o zlepšení systému zdravotníctva. S takou slávou bolo toto memorandum podpísane na konci roka 2022 a toto memorandu zachránilo do určitej miery celú vládnu koalíciu, pretože bola obrovská hrozba, že tisíce zdravotníckych pracovníkov odídu zo svojho zamestnania a dôjde k totálnemu kolapsu slov zdravotníctva, “ pokračoval R. Fico.

SMER vtedy veľkým tlakom prispel k tomu, že toto memorandum bolo podpísané a že sa vláda dohodla so zdravotníkmi, no dnes sa k tomuto memorandu koalícia stavia neuveriteľne. Minister spravodlivosti Karas pred pár dňami prišiel s novelizáciou Trestného zákona, kde navrhuje, aby riaditelia nemocníc mohli byť potrestaní až na 15 rokov väzenia, pokiaľ nezabezpečia dostatočný počet lekárov a sestier na výkon zdravotnej starostlivosti. „Oni to v memorande podpísali, ako záväzok vlády Slovenskej republiky. Priamo v texte je napísané, že vláda sa zaväzuje predložiť takúto novelizáciu Trestného zákona, vrátane trestnej sadzby s tým, že prílohu tohto memoranda tvorí samotná novelizácia Trestného zákona, ktorú dnes na základe uznesenia vlády Slovenskej republiky predložil minister spravodlivosti. A my sme sa včera dozvedeli, že predseda vlády Slovenskej republiky v demisii pán Heger, ktorý podpisoval toto memorandum, podpisoval memorandum, ktoré si neprečítal. Dokonca včera vyhlásil, že on nečíta dokumenty, ktoré podpisuje,“ povedal R. Fico.

Teda keď minister Naď podpisoval zmluvu o obrannej spolupráci, ktorá je pre Slovensko nevýhodná tú zmluvu nečítal? Heger podpíše materiál v hodnote miliárd eur a neprečíta si to a ešte sa tvári, že je najmúdrejší a že Slovensku sa mimoriadne darí. „Pani prezidentka Čaputová, urobte si päťminútovú prestávku počas návštevy českého prezidenta, postavte sa pred kamery a povedzte stačilo. Ešte stále môžeme na začiatku júla vyvolať predčasné parlamentné voľby. Za toto zodpovedá prezidentka, pretože nechala pri moci hochštaplerov, ktorí podpíšu čokoľvek, len aby sa zbavili zodpovednosti, ale potom keď dôjde k realizácii toho dokumentu, zrazu niet toho, kto by bol zodpovedný a niet toho, kto by si to prečítal,“ uzatvára R. Fico.

Video na Youtube:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás