fbpx
- Reklama -
TV VVTB strany SMER - SD: Rokovanie NR SR a...

TB strany SMER – SD: Rokovanie NR SR a aktuálne politické otázky

-

TB strany SMER – SD: Rokovanie NR SR a aktuálne politické otázky

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

R.FICO: SMER – SD PODPORUJE ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ ZMOS-U, JE DÔSLEDKOM ZLYHANIA VLÁDY PRI VEDENÍ SOCIÁLNEHO DIALÓGU

Predseda strany SMER – SD Robert Fico na dnešnej tlačovej besede poslaneckého klubu strany uviedol, že nikto nemôže spochybniť, že SMER venuje téme zdražovania na Slovensku enormnú pozornosť. Bolo zvolaných sedem schôdzí Národnej rady SR (NR SR), kde mala vláda predstaviť, čo ide robiť s rastúcimi cenami. Vláda včera predstavila niekoľko opatrení, na čo SMER dnes reagoval. „Vláda Slovenskej republiky dá občanom, rodinám, dôchodcom a ďalším v roku 2022 z koláča dieru a z opice riť. Došlo ku kozmetickej úprave rodinných prídavkov v roku 2022, čiže v podstate rodinné prídavky nič. Vieme, že došlo k jednorazovému navýšeniu rodinného prídavku za mesiac máj, kde tento prídavok bude predstavovať 100 eur na jedno dieťa. Pýtame sa, čo ďalej. Toto smiešne zvýšenie daňového bonusu, ktoré je navrhované na dieťa v roku 2022 má byť riešenie? To, že dopredu chcú vyplatiť dôchodcom vianočný príspevok má byť to riešenie?“ pýta sa R. Fico.

Vláda preto podľa jeho slov okrem jednorazového zvýšenia rodinných prídavkov a mierneho navýšenia daňového bonusu na dieťa nedala občanom v boji proti zdražovaniu absolútne nič. Preto SMER – SD dnes predložil do parlamentu návrh uznesenia, kde NR SR vyslovuje znepokojenie nad tým, že vláda v roku 2022 nekoná. „My sme osobitne šokovaní z toho, že nerobia nič s pohonnými hmotami. Čo vymysleli? Idú zdaniť ruskú ropu. Tú ruskú ropu, ktorú nechcú. Teraz si predstavte, že sa podarí presadiť v Európskej komisii návrh, ja dúfam, že nie, a my zastavíme toky ruskej ropy v roku 2022, tak čo budú zdaňovať potom? Americký skvapalnený plyn, ktorý sa bude valiť na Slovensko? Budeme zdaňovať ropu z Venezuely? To len svedčí o tom, ako klamú túto verejnosť. Akonáhle včera vláda oznámila, že takúto daň chce prijať, okamžite vyleteli ceny pohonných hmôt,“ povedal predseda SMERu. Dodal, že Slovensko má vzhľadom na príjmy jeden z najdrahších plynov a ceny ropy na svete.

- reklama -

Ďalej vláda totálne odignorovala sociálny dialóg. Nedá sa totiž fungovať tak, že niekto pri stole niečo napíše a iba oznámi svojim partnerom, ako sú zamestnávatelia, zamestnanci, samosprávy, či vysoké školy. SMER – SD ďalej protestuje proti tomu, že ten mierne zvýšený daňový bonus v roku 2022 zoberie samosprávam okolo 200 miliónov a budúci rok 425 miliónov. R. Fico potvrdil, že jeho strana podporuje ZMOS, ako aj organizácie, ktoré združujú VÚC. Taktiež navrhuje, aby vláda v skrátenom legislatívnom konaní predložila návrh zákona o mimoriadnom bankovom odvode a aby peniaze z tohto odvodu boli použité na kompenzáciu toho, že dnes peniaze berieme VÚC. „Rovnako chcem, aby sme sa vrátili späť k témam ako je stravovanie žiakov a študentov v predškolských zariadeniach, na základných školách a na stredných školách, veď to bol vynikajúci nápad. To je obrovská položka do peňaženky toho rodiča, pomôžme mu takýmto štýlom. Pre nás platí, že každá slovenská domácnosť v roku 2022 musí dostať 1500 eur nenávratnú finančnú pomoc, aby sme aspoň ako tak zvládli spolu s týmito rodinami to obrovské zdražovanie, ktoré si táto vládna koalícia vôbec nevšíma,“ uzavrel R. Fico.

Alternatívny odkaz:


Zdroj: TASR.TV

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás