fbpx
- Reklama -
DomáceR. FICO (VIDEO): MINISTER SULÍK ZLYHAL PRI OPATRENIACH PROTI...

R. FICO (VIDEO): MINISTER SULÍK ZLYHAL PRI OPATRENIACH PROTI ZVYŠOVANIU CIEN ENERGIÍ, MUSÍ PRETO SKONČIŤ

-

R. FICO (VIDEO): MINISTER SULÍK ZLYHAL PRI OPATRENIACH PROTI ZVYŠOVANIU CIEN ENERGIÍ, MUSÍ PRETO SKONČIŤ

Smer-SD chce iniciovať odvolávanie ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka (SaS). Podľa lídra strany Roberta Fica nie je Sulík pripravený na svoju funkciu a nezvláda ju. Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR chce strana podať čo najskôr. Predseda parlamentu musí následne podľa rokovacieho poriadku schôdzu zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

Na dnešnej tlačovej besede k téme zvyšovania cien energií predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico uviedol, že minister hospodárstva Sulík sa zrejme ľuďom vysmieva, keď hovorí, že trh všetko vyrieši, že nebude treba nič regulovať. Navyše sa minister Sulík vyjadril, že ľudia budú musieť začať v domácnosti šetriť a uviedol na svojom príklade, že keď jeho deti nechajú v izbe zapnuté svetlo, tak najprv to bude dvihnutý prst, potom to bude pár teplých slov a potom im tú žiarovku vymontuje, keď si nedajú povedať. „Ja byť Sotákom, tak zoberiem kus železa a mu bachnem po chrbte, keď si predstavím Sotáka alebo Duslo Šaľa, čo dnes s nimi robia ceny energií. To sú firmy, ktoré majú vyše storočnú tradíciu,“ reagoval R. Fico. Podľa neho sa okolo ministra hospodárstva nahromadilo množstvo negatívnych vecí. Vysmieva sa ľuďom, ktorí prišli o prácu, keď hovorí, že treba zrušiť úrady práce, lebo každý vie čítať a robotu si nájde na internete. Sulík je človek, ktorý bez problémov príjme politickú podporu od osoby ako je pani Plačková, človek, ktorý nezvládol náš stánok v Dubaji na Expe. Iná možnosť podľa strany SMER – SD nie je, iba ísť do NR SR s návrhom na odvolanie ministra hospodárstva. 

Zajtra (14. októbra) je mimoriadna schôdza NR SR, ktorá sa týka skupovania slovenskej pôdy zahraničím. Návrh uzneseniam, ktorý poslanci za stranu SMER – SD predložili, obsahuje konštatovanie, že Slovenská republika touto cestou už išla, keď počas vlády Roberta Fica ústavou zakázala vývoz vody. „Som rád, že máme v ústave ustanovenie, ktoré hovorí, že je možné pristúpiť k obmedzeniu vlastníckeho práva, keď ide o potravinovú bezpečnosť štátu. Hovoríme o pôde, hovoríme o lesoch, to sa nepochybne dotýka potravinovej bezpečnosti štátu. Preto máme veľký dôvod trvať na tom, aby zajtra schôdza národnej rady bola a budeme žiadať vládu, aby predložila na rokovanie – možno aj v skrátenom legislatívnom konaní – ústavnoprávnu ochranu poľnohospodárskeho a lesného pôdneho fondu,“ uviedol R. Fico. 

- reklama -

Podpredseda strany Ľuboš Blaha uviedol, že na margo energetickej krízy počul varovanie, že hrozí obrovská hospodárska kríza, sociálne nepokoje a nárast nezamestnanosti. Reakcia ministra Sulíka len potvrdzuje, že táto vláda nemá riešenia. Ten totiž tvrdí, že treba čo najviac privatizovať, treba znížiť minimálnu mzdu, zdierať robotníkov a pracujúcich ľudí, lebo len vtedy môže fungovať ekonomika. „Tento rok vyhral Nobelovu cenu za ekonómiu David Card. Tento pán dostal Nobelovu cenu na základe výskumu, kde dokazuje, že výška minimálnej mzdy a rast minimálnej mzdy, za ktorý sme my ako sociálnodemokratická strana dlhé roky bojovali, nijakým spôsobom nezvyšuje nezamestnanosť. On tým úplne spláchol celého Sulíka, Mikloša a všetkých neoliberálov na Slovensku. Ukázalo sa, že celá ekonómia voľného trhu je mýtus“ uzavrel podpredseda strany Ľ. Blaha.

TASR.TV

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás