TV VVR. FICO: PLNÚ ZODPOVEDNOSŤ ZA CHAOS V ŠTÁTE MÁ...

R. FICO: PLNÚ ZODPOVEDNOSŤ ZA CHAOS V ŠTÁTE MÁ PREZIDENTKA, JE JEJ POVINNOSŤOU VYMENOVAŤ ÚRADNÍCKU VLÁDU

-

spot_img

R. FICO: PLNÚ ZODPOVEDNOSŤ ZA CHAOS V ŠTÁTE MÁ PREZIDENTKA, JE JEJ POVINNOSŤOU VYMENOVAŤ ÚRADNÍCKU VLÁDU

Predstavitelia strany SMER – slovenská sociálna demokracia dnes na tlačovej besede reagovali na opätovné neotvorenie schôdze Národnej rady SR (NR SR), ktorá sa mala týkať skoršieho termínu predčasných volieb, ale aj prípadného odovzdania stíhačiek na Ukrajinu. Predseda strany Robert Fico sa vyjadril, že jeho strana, ako razantná opozičná strana, bude do posledného okamihu súčasného volebného obdobia tlačiť na prezidentku SR, ako aj na už rozpadnutú koalíciu a bude im nastavovať zrkadlo.

Povedal, že bolo a je povinnosťou jeho strany vytvárať všetky príležitosti na to, aby bol ešte skorší termín predčasných volieb, ako je 30. september. SMER predložil návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej chceli prerokovať dva body. Jeden je určiť termín volieb 24. júna a druhý bod mal vyhlásiť, že vláda SR nemá ústavnú právomoc, nakoľko je v demisii, aby mohla robiť také závažné rozhodnutia v zahraničnej politike, ako je darovanie bojových stíhačiek Mig29 Ukrajine.

„To, čo ste videli dnes v parlamente, to je zo strany vládnej koalície obyčajný kabaret. Je to trápne, pretože v parlamente sedí 120 poslancov, to je evidentné, ale hrajú sa na prázdne stoličky. Už nemajú v sebe ani toľko odvahy, ani toľko rešpektu, aby sa dalo hlasovať o programe mimoriadnej schôdze a aby zahlasovali proti tomuto programu. Oni chcú vytvoriť dojem, že oni nie sú ani proti júnovému termínu a že majú aj problém s ústavnosťou, pokiaľ ide o zaslanie stíhačiek na Ukrajinu, len sa nám akosi nepodarilo otvoriť rokovanie národnej rady, lebo nás tam bolo málo. Veď to je kabaret,“ povedal R. Fico.

Obrátil sa opätovne na prezidentku, že pokiaľ to myslí vážne s júnovým termínom predčasných volieb, nech vymenuje úradnícku vládu. Všetku zodpovednosť za rozvrat v štáte totiž ide na jej plecia, každým dňom je horšie a za to je zodpovedná sama prezidentka. Tvrdila, že odvolá túto vládu, keď sa dopustí fatálnej chyby.

„Ste spokojná s výkonom ministra zahraničných vecí, ktorý poslal všetkých do péčka, kto má iný názor na vojnu na Ukrajine? Ste pokojná, čo sa deje v zdravotníctve? Ste spokojná s tým, že niektoré obchodné reťazce riešia problém so zdražovaním tak, že síce rožok nechajú na úrovni 14 centov, ale potom si objednajú o 10 gramov ľahší rožok v pekárňach, čím sa znovu idú klamať len a len spotrebitelia. Ste spokojná pani prezidentka, že mestá a obce stoja pred úradom vlády a protestujú, lebo nie sú schopní zabezpečiť chod miesta obcí? Ste spokojná pani prezidentka? Pani Čaputová, všetko ide na váš vrub,“ skonštatoval R. Fico.

Zopakoval, že SMER je pripravený rokovať o podpore úradníckej vlády, samozrejme za podmienky, že voľby budú do 30. júna.

Youtube:

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás