fbpx
- Reklama -
TV VVR. FICO (video): POUKÁŽKY NA 500 EUR PRE DÔCHODCOV...

R. FICO (video): POUKÁŽKY NA 500 EUR PRE DÔCHODCOV MAJÚ KOMPENZOVAŤ NÁRAST CIEN ENERGIÍ, ICH ÚČELOVÉ VIAZANIE NA MASÁŽE ALEBO WELLNESS JE VÝSMECHOM SENIOROV

-

R. FICO (video): POUKÁŽKY NA 500 EUR PRE DÔCHODCOV MAJÚ KOMPENZOVAŤ NÁRAST CIEN ENERGIÍ, ICH ÚČELOVÉ VIAZANIE NA MASÁŽE ALEBO WELLNESS JE VÝSMECHOM SENIOROV

Strana SMER – sociálna demokracia dnes na tlačovej konferencii reagoval na vznikajúcu situáciu ohľadom zvyšovania cien energií, na ktorú vláda nereaguje. SMER – SD opakovane žiadal zvolanie mimoriadnych schôdzí Národnej rady (NR) SR, opakovane predkladal niekoľko návrhov uznesení, kde žiadal vládu, aby predložila plán kompenzácie domácností a malých a stredných podnikov vzhľadom na prudký nárast cien energií v nasledujúcom roku. „Mám pred sebou niekoľko rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Mám rozhodnutie, ktorým sa stanovuje maximálna cena za dodávku tepla do bytov v prípade, že tieto byty sú vykurované malými mestskými teplárňami. Mám tu rozhodnutie, ktoré sa týka napríklad mesta Ilava, Banskej Štiavnice, Myjavy, Dubnice nad Váhom. Tieto teplárne sa obracajú na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví a žiadajú o zvýšenie regulovanej ceny za dodávku tepla. Tieto rozhodnutia zväčša vedú k tomu, že priemerný byt bude platiť o 25 eur viac za mesiac za dodávky tepla. V týchto bytoch často bývajú ľudia, ktorí majú už iba dôchodky. Ak hovoríme o 25 eur len za teplo na jeden mesiac, do roka je to 300 eur, čo predstavuje u nejakého dôchodcu jeden starobný dôchodok, ktorý vynaloží len na zvýšenie, nie na zaplatenie podstaty tepla,“ povedal Robert Fico.

Ďalej uviedol, že dnes zachytil výzvu, ktorú zasiela Východoslovenská energetika svojim klientom. Tá smeruje k tomu, keďže má dôjsť k zvýšeniu cien energií, aby začali v noci vypínať kúrenie. SMER – SD bude na vzniknutú situáciu samozrejme reagovať a opäť sa pokúsi formou mimoriadnej schôdze národnej rady dostať na rokovanie NR SR tému zdražovania. „Nato nám ponúka Matovič na nechty, na wellness, na činky a možno do aquaparkov poukážky. A ešte to podmieňuje aj očkovaním, čiže niektorí ľudia sa k tej poukážke dostanú až v priebehu budúceho roka. Dôchodcovia potrebujú peniaze hneď teraz, aby prežili toto ťažké obdobie,“ prízvukoval R.Fico.

R. Fico oznámil v mene poslaneckého klubu SMER – SD, že hneď ako budú poukážky pre dôchodcov v druhom čítaní, podá pozmeňujúci návrh a bude žiadať vládu, aby ak chce pomôcť dôchodcom, vyplatila každému dôchodcovi 500 eur v hotovosti na rok 2022, čo je ekvivalent trinásteho dôchodku. 

- reklama -

Navyše potvrdil, že je ešte jedna veľká téma a existuje dohoda medzi SMERom – SD a poslancami okolo nezaradeného poslanca T. Tarabu, že idú do schôdze, ktorá sa týka zdravotníctva, pričom je extrémne dôležité okamžite dať finančnú injekciu do zdravotníctva na stabilizáciu lekárov a zdravotníckych pracovníkov.

Zdroj: Youtube strany SMER – SD

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás