fbpx
TV VVTB strany Hlas: Tlačová beseda: Téma: Vláda v riešení...

TB strany Hlas: Tlačová beseda: Téma: Vláda v riešení ilegálnej migrácie zlyháva

-

TB strany Hlas: Tlačová beseda: Téma: Vláda v riešení ilegálnej migrácie zlyháva

HLAS-SD: Nárast nelegálnej migrácie nie je predvolebná téma, ale téma, ktorá vplýva na kvalitu života ľudí

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) – Nárast nelegálnej migrácie nevníma predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini ako predvolebnú tému, ale tému, ktorá vplýva na kvalitu života ľudí. Uviedol to na tlačovej konferencii. Situácia v pohraničných regiónoch je podľa Pellegriniho vážna a slovenská polícia nestíha vykonávať potrebné úkony s migrantmi. Predseda Hlasu zdôraznil, že považuje za katastrofálne rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej odvolať ministra vnútra Ivana Šimka, lebo rezort vnútra tak krátko pred voľbami a v stave hroziacej migračnej krízy nemá šéfa. Podľa Pellegriniho poverený predseda vlády Ľudovít Ódor, ktorý je poverený i vedením ministerstva vnútra, nemôže situáciu zvládnuť. Pellegrini uviedol, že Hlas má v pláne podporiť otvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k téme nelegálnej migrácie, ktorú iniciovala strana Smer – sociálna demokracia.

„Štefan Hamran nech sa prestane pretŕčať na tlačových konferenciách v jeho bielej košeli, ale nech si oblečie uniformu policajného prezidenta a policajta tak, ako to robia aj všetci jeho podriadení, ktorí musia v tých nízkych počtoch ako-tak ešte ratovať tú situáciu na juhu Slovenska, a nech ide priamo do terénu a nech priamo tam riadi túto zložitú situáciu, a nie sa pretŕča na tlačových konferenciách a rozpráva bludy, ktorým naozaj už nikto neverí,“ kritizuje Pellegrini policajného prezidenta Hamrana. Apeluje na neho, aby začal situáciu riešiť. Podľa šéfa Hlasu je tiež potrebné, aby sme prehodnotili postup úradov a zastavili legalizáciu nelegálnych migrantov. Myslí si tiež, že je potrebné povolať armádu SR aby pomáhala s ochranou hraníc, odvoláva sa na situáciu počas pandémie, keď vojaci asistovali.

Bývalá ministerka vnútra a podpredsedníčka Hlasu Denisa Saková doplnila, že treba nelegálnych migrantov obmedziť na slobode, argumentovala tým, že to umožňuje zákon o pobyte cudzincov. Saková poukázala aj na readmisné dohody a návratovú politiku, považuje za potrebné využiť všetky diplomatické nástroje, ktoré máme k dispozícii, aby sme návratovú politiku zefektívnili. Bývalá ministerka v rámci riešení situácie s nelegálnou migráciou pripomenula možnosť kompenzačných opatrení. „Kompenzačné opatrenia sú náhradné opatrenia oproti drastickému zatváraniu hraníc,“ vysvetľuje Saková a dodáva, že ide o opatrenia, ktoré sa realizujú v blízkosti vnútroštátneho priestoru a hraníc. Doplnila, že máme i plán viaclíniových kontrol, ktorý zahŕňa i ďalšie útvary PZ. Saková je toho názoru, že ak by sa so všetkými opatreniami začalo už na jar tohto roku, mohli sme dosiahnuť odstrašujúci efekt pre všetkých prevádzačov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás