fbpx
TV VVTB strany HLAS - SD: Aktuálne dianie

TB strany HLAS – SD: Aktuálne dianie

-

TB strany HLAS – SD: Aktuálne dianie

Bratislava 14. februára (TASR) – Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a šéf mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini požiadal dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO), aby prišiel do parlamentu zodpovedať otázky v súvislosti so stíhačkami MiG-29 a doterajšou pomocou Ukrajine. Na utorkovej tlačovej konferencii skonštatoval, že bez prítomnosti ministra v pléne by rokovanie ničomu neposlúžilo.

Alternatívne video:

Pellegrini skonštatoval, že o vážnych veciach, ako je napríklad aj vojna, sa musí rokovať v parlamente. Vyzval preto ministra obrany, aby splnil svoj sľub, že dobrovoľne príde. Pellegrini považuje za dobré, aby Naď odpovedal na otázky poslancov a na ich pochybnosti.

Dodal, že jeho mimoparlamentná strana si vzhľadom na aktuálnu situáciu na Ukrajine uvedomuje, že je našou povinnosťou susednej krajine pomôcť humanitárne aj technicky, pokiaľ na to máme zdroje. Zdôraznil však, že pomoc Ukrajine nemôže znižovať našu obranyschopnosť. Ak bude Smer-SD opäť iniciovať mimoriadnu schôdzu k tejto téme, avizoval jej podporu.

Čo sa týka možnej zmeny termínu predčasných volieb na jún, nezaradení poslanci z Hlasu-SD to podporia. Je rád, že diskusia sa opäť otvorila. Hovorí o marazme súčasného vládnutia či o ohrozovaní ekonomických záujmov Slovenska. Podotkol však, že ak SaS a OĽANO nezmenia svoj postoj, zrejme je pokus o zmenu termínu odsúdený na neúspech. Vzhľadom na termíny pri vyhlásení volieb a ich príprave poznamenal, že je to možno posledná šanca na úpravu termínu ich konania.

Zdroj: HLAS – SD, Topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás