fbpx
- Reklama -
TV VVTB strany HLAS - SD: Aktuálna situácia

TB strany HLAS – SD: Aktuálna situácia

-

TB strany HLAS – SD: Aktuálna situácia

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Pellegrini vláde: TOTO idete teraz riešiť? Vy kde žijete?! Heger to riadne schytal – Hlas SD:

Bratislava 19. októbra (TASR) – Expremiér a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini v utorok vyhlásil, že vláda SR nezvláda svoju úlohu. Podľa programu parlamentnej schôdze, ktorá sa má začať v utorok popoludní, súdi, že vládna koalícia je „absolútne mimo“, pretože program nereflektuje na problémy ľudí. Trvá preto na ambícii iniciovať mimoriadnu schôdzu s cieľom odvolania vlády. Opätovne avizoval kroky, ktoré navrhujú jeho poslanci na zlepšenie v sociálnej oblasti.

„Podľa bodov, návrhov a problémov, o ktorých má rokovať NR SR na tejto schôdzi, vláda je absolútne mimo a nechápe, v akých zložitých časoch sa nachádza SR,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že pripravované zákony ľuďom nijako nepomôžu a nenaznačujú, že by vláda vedela, ako konať. Miesto riešenia urgentných problémov sa bude parlament podľa jeho slov zaoberať interrupciami, očkovacou lotériou, obmedzením jedno- a dvojcentových mincí.

- reklama -

Dodal, že spolu s nezaradenými poslancami z jeho strany predložili návrhy na pomoc ľuďom, napríklad návrh na pandemické OČR v podobe čistého príjmu, na dočasné zníženie DPH na energie na päť percent počas celej zimnej vykurovacej sezóny, ale aj návrh na valorizáciu dôchodkov aj v budúcom roku aspoň vo výške dvoch percent. Neočakáva, že ich koalícia posunie do druhého čítania. Plánujú však navrhovať aj jednorazovú kompenzáciu pre slovenských seniorov, ktorá by sa mala vyplatiť na jar v budúcom roku.

Pellegrini pritom poukázal na aktuálnu situáciu, rast cien energií či potravín, zhoršujúcu sa pandemickú situáciu i hroziace problémy vo viacerých odvetviach. „Ľudia sa boja a pri pohľade na to, ako nekoná vláda SR, nevidia nádej, že im dokáže v týchto časoch pomôcť,“ dodal a kritizoval nečinnosť lídrov vládnej koalície. Namieta, že v poslednom čase nezasadal ani ekonomický krízový štáb.

Na pokles volebných preferencií svojej mimoparlamentnej strany Hlas-SD reagoval tým, že percentá majú stabilizované. Hlas-SD chce podľa jeho slov ponúkať nie „ukričaný a agresívnejší“ typ politiky, ale rozvážny a profesionálny, so snahou riešiť problémy ľudí.

Zdroj: Politikum, Yourtube

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás