fbpx
TV VVTB strany HLAS - SD: Aktuálna situácia

TB strany HLAS – SD: Aktuálna situácia

-

TB strany HLAS – SD: Aktuálna situácia

PELLEGRINI: Myslel si, že Lengvarský sa funkcie vzdá podstatne skôr

BRATISLAVA 3. marca (SITA) – Nezaradený poslanec Národnej rady SR a predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini si myslel, že exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský odíde z funkcie podstatne skôr pre to, že mu jeho nominant hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) „hádzalo polená pod nohy“. „Čudujem sa, že dokázal vydržať ešte tak dlho, kým mu nepretiekol pohár trpezlivosti. Je priam šokujúce a obludné, že jeho nominujúca politická strana na čele s predsedom Igorom Matovičom (OĽaNO) dnes hovorí o tom, že tento človek dávno nemal byť v rezorte a taktiež pokazil všetko, čo mal. Dúfam, že nikto príčetný nedovolí OĽaNO ,umývať si ruky´ nad všetkými problémami, ktorých sú pôvodcom,“ uviedol Pellegrini na dnešnej tlačovej besede. Zároveň prezidentke SR Zuzane Čaputovej odporučil, aby sa začala chystať na vymenovanie úradníckej vlády, aj keby mala trvať až do 30. septembra.

Predseda Hlasu-SD tušil, že dočasne povereným ministrom zdravotníctva sa stane dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). „Keď som sa pozeral na kvalitu terajšej vládnej koalície a hlavne vlády, nevidel som nikoho, kto by nejakým spôsobom aspoň mohol imitovať pocit alebo obraz, že by sa dokázal popri svojom rezorte venovať ešte aj tomu najťažšiemu a najdôležitejšiemu, aký dnes máme, a to je rezort zdravotníctva,“ povedal Pellegrini. Zároveň dúfal, že funkciu povereného ministra zdravotníctva nakoniec vezme minister nejakého rezortu a nie premiér Heger. „Ako môže momentálne zložitú situáciu v zdravotníctve, ktoré je naozaj zdevastované, pozdvihnúť človek, ktorý ako predseda vlády nebol schopný riadiť krízové momenty v tejto krajine?,“ pýta sa predseda Hlasu-SD. Doplnil, že Heger v sebe líderstvo nemá.

Dodal, že OĽaNO sa správa, akoby tu tri a pol roka nevládlo. „Správajú sa, akoby nominanti vo vláde neboli ich. Som presvedčený, že ľudia na Slovensku im toto už nezoberú a nebudú im to veriť,“ tvrdí predseda Hlasu-SD. Zároveň verí, že ľudia budú dávať na zodpovednosť všetko, čo sa v našej krajine deje, predsedovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, Eduardovi Hegerovi, hnutiu Sme rodina na čele s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom a dočasne poverenej ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí). „Títo ľudia sú zodpovední za to, v akom stave sa Slovensko nachádza,“ tvrdí Pellegrini.

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes odobrala Vladimírovi Lengvarskému (nom. OĽaNO) poverenie viesť Ministerstvo zdravotníctva SR a riadením rezortu poverila premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Dekrét o odňatí poverenia aj dekrét o poverení prevzal z rúk prezidentky Eduard Heger.

Zdroj: TASR.TV, SITA

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás