fbpx
TV VVTB strany Hlas s Jednotou dôchodcov Slovenska

TB strany Hlas s Jednotou dôchodcov Slovenska

-

TB strany Hlas s Jednotou dôchodcov Slovenska

Hlas-SD aj Smer-SD deklarujú spoluprácu s Jednotou dôchodcov na Slovensku

Bratislava 5. apríla (TASR) – Mimoparlamentná strana Hlas-SD podpísala v stredu memorandum o spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku (JDS). So zástupcami seniorov rokoval aj Smer-SD, s ktorým JDS spolupracuje 20 rokov, pričom sa dohodli na aktualizácii zmluvy o spolupráci.

Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini na tlačovej konferencii vyhlásil, že takmer 500.000 poberateľov dôchodku žije na hranici alebo pod hranicou chudoby. Seniori musia byť podľa neho vtiahnutí do spolutvorenia novej budúcnosti Slovenska. Ak bude Hlas-SD súčasťou vlády, chce presadiť každoročné vyplácanie prostriedkov pre JDS zo štátneho rozpočtu.

Smer-SD chce podľa jeho šéfa Roberta Fica garantovať každému dôchodcovi dôstojný život. Dodal, že aktualizácia zmluvy so seniormi spočíva v zintenzívnení komunikácie dôchodcov s regionálnymi štruktúrami Smeru-SD.

Predseda JDS Michal Kotian priblížil, že memorandum majú podpísané aj s predsedom Národnej rady SR a Sme rodina Borisom Kollárom, ako aj s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom či Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Fico ocenil, že s JDS spolupracuje aj Hlas-SD. Myslí si, že spolupráca JDS s jednotlivými stranami vie zároveň zblížiť aj tieto strany. „Musíme rešpektovať JDS, že má členov zo všetkých častí politického spektra,“ dodal. Pellegriniho mrzí, pokiaľ sa seniori vťahujú do politických súbojov alebo sa z nich robia „mesiáši politickej spolupráce“.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás