TV VVTB strany Demokrati: Budúcnosť strany. Treba vidieť

TB strany Demokrati: Budúcnosť strany. Treba vidieť

-

TB strany Demokrati: Budúcnosť strany. Treba vidieť

DEMOKRATI: Strana Demokrati ostáva na politickej scéne, snem budú mať v decembri

KOŠICE 7. novembra (SITA) – Strana Demokrati ostáva na politickej scéne. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda Demokratov Eduard Heger. Dodal však, že sa rozhodol vyvodiť osobnú zodpovednosť za volebný výsledok (strana sa nedostala do Národnej rady SR, vo voľbách získali 2,93 percenta hlasov – pozn. SITA) a nemá v úmysle opätovne sa uchádzať o post predsedu strany. Doplnil, že politický subjekt je odborným, skúseným a odvážnym hlasom a majú v úmysle nastavovať vláde zrkadlo. Nová vláda podľa neho funguje dva týždne a za ten čas sa štát podľa bývalého premiéra ocitol v rozklade. Necelé dva týždne tejto vlády podľa Hegera ukázali, že slovenská politická scéna potrebuje skúsenú a tvrdú opozíciu.

„Naša strana je finančne stabilizovaná a fungujeme ako každá štandardná strana na svete,“ uviedol predseda strany. Dodal, že fungujú ako z členských príspevkov, tak aj z príspevkov od verejnosti. Heger tiež tvrdí, že od volieb prijali viac ako 130 nových členov a momentálne strana Demokrati zahŕňa 350 členov. Heger doplnil, že majú v pláne prijímať ďalších členov a vyzval sympatizantov, aby sa pridali. Zároveň sa vyjadril, že regióny sú pre nich dôležité, a preto plánujú budovať aj regionálne štruktúry, a to ako na okresnej úrovni, tak i na úrovni miest a obcí. Snem strany budú mať v Prešove 2. decembra. Heger zdôraznil, že k danému dňu celé predsedníctvo zloží funkciu a zvolia si nové.

Bývalý minister obrany a člen Demokratov Jaroslav Naď uviedol, že bude uvažovať o tom, či sa bude uchádzať o pozíciu predsedu strany. Rozhodujúce podľa neho budú stretnutia v regiónoch „Rozhodnutie spravím v najbližších dňoch tak, aby sme vedeli našim členom pred samotným snemom povedať, či budem, alebo nebudem kandidovať na túto funkciu,“ vyjadril sa. Zdôraznil, že nad tým veľmi vážne uvažuje. O kandidatúre na tento post začal podľa svojich slov reálne uvažovať po tom, ako im Heger oznámil, že sa nemieni opätovne uchádzať o post predsedu strany.

Video na Youtube:

Zdroj: Demokrati, Online Tu a Teraz

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Za dva týždne rozložili Slovensko???
    Kto doteraz vládol??? Nie náhodou Matovič a po ňom Heger, bagre na diaľkové ovládanie???🤢
    Že majú tú drzosť?!

  2. Heger total lúzer.. tragédia táto cháska.. Ale iste… nech ochutnajú svoju medicínu.. nech vidia to čo oni robili 1000x intenzívnejšie.. SPODINA

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás