fbpx
TV VVTB R. Takáča pred GP: Téma: Konaním Matovičových nominantov...

TB R. Takáča pred GP: Téma: Konaním Matovičových nominantov na pozemkovom fonde sa musia zaoberať OČTK

-

TB R. Takáča pred GP: Téma: Konaním Matovičových nominantov na pozemkovom fonde sa musia zaoberať OČTK

R. TAKÁČ: PRE PODOZRENIE Z NEKALÝCH PRAKTÍK ŠÉFA SPF J. MAROSZA, PODÁVAM NA NEHO TRESTNÉ OZNÁMENIE

Od toho času sa udialo viac stretnutí priamo v tejto inštitúcii, no do tejto chvíle generálny riaditeľ J. Marosz nepredložil všetky informácie, ktoré potrebovali. „My sme sa postupne dozvedeli niektoré informácie a tie boli aj predmetom podania na Generálnej prokuratúre. Prvá zásadná vec bola, že generálny riaditeľ J. Marosz zastavil vydávanie súhlasov do územného a stavebného konania, čiže znefunkčnil rôzne stavebné konania, kde je dotknutý aj Slovenský pozemkový fond, kde napríklad rôzne obce a mestá v rámci projektov, kde bol dotknutý SPF, nemohli dostať rôzne súhlasné stanoviská. Samozrejme, pán generálny riaditeľ si dal výnimku, že zastavil konania. Tieto výnimky nám v tom čase deklaroval, že vydáva len pre rôzne verejnoprospešné stavby, ale ako sme sa z poslaneckého prieskumu dozvedeli, tieto výnimky vydával rôznym spoločnostiam, hlavne súkromným spoločnostiam, ako sú rôzni developeri, ako sú súkromníci, ktorí stavajú obchodné centrá. Totálne korupčné správanie,“ vysvetlil R. Takáč.

Ako ďalšiu nekalú praktiku podpredseda strany R. Takáč uviedol obmedzenie predaja poľnohospodárskej pôdy ako takej, kde dal určité obmedzenia vo výmere 100 a 500 štvorcových metrov, no samozrejme on vydáva výnimky nad túto výmeru. Čiže všetkým zamieta, pričom on sám – zo svojej pozície rozhodne, komu a koľko pôdy predá. Sú informácie, kde odmietal predať pozemky pre poľnohospodárov v hospodárskych dvoroch. Tieto kroky vedú k totálnej likvidácii poľnohospodárov a potravinárov na Slovensku, keďže vzhľadom na to, že nemajú vysporiadané pozemky, nemôžu žiadať dotácie z eurofondov a tiež nemôžu svoje hospodárstva modernizovať.

No najpodstatnejšia vec je zamestnávanie spriaznených ľudí z OĽaNO, rôznych dohodárov po celom Slovensku. „Pán Marosz v priebehu roka a pol si do tejto chvíle zamestnal vyše 100 dohodárov. Vo veľa prípadoch sú to hlavne rôzni spriaznenci OĽaNO, neúspešní kandidáti za poslancov do národnej rady, respektíve rôzni neúspešní nominanti, ktorí museli odísť zo svojich pozícií z dôvodu rôzneho porušovania zákona. Títo dohodári majú omnoho vyššie odmeny, ako samotní zamestnanci,“ spresnil R. Takáč. Dlhoroční zamestnanci, odborníci majú hodinové sadzby vo výške deväť eur. Generálny riaditeľ cez dohody vydáva spriazneným ľuďom na dohodu odmeny od 35 eur vyššie na hodinu.

Preto Richard Takáč podal trestné oznámenie, ktoré bude rovnako doručené aj na Najvyšší kontrolný úrad, bude ďalej pokračovať v poslaneckom prieskume a pokiaľ ide o zamestnávanie dohodárov, koná aj Inšpektorát práce a Sociálna poisťovňa.

R. Takáč: Pre situáciu na pozemkovom fonde som podal na GP SR trestné oznámenie

Bratislava 15. marca (TASR) – Situáciou na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) sa musia zaoberať orgány činné v trestnom konaní. Uviedol to v stredu pred budovou Generálnej prokuratúry (GP) SR podpredseda opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč s tým, že na GP podal trestné oznámenie. Podanie trestného oznámenia avizoval Smer-SD už minulý týždeň 8. marca na brífingu pred budovou SPF.

„Dnes som podal trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre. Trestné oznámenie som podal priamo výpoveďou, a to z toho dôvodu, že problematika SPF je náročná, aby došlo k úplnému pochopeniu, čo všetko sa deje na SPF,“ priblížil Takáč.

Z SPF odišli podľa Takáča viacerí zamestnanci fondu, ktorí boli šikanovaní. „SPF opustilo množstvo odborníkov. Táto inštitúcia bez odborníkov nebude fungovať a momentálne už, bohužiaľ, nefunguje. Generálny riaditeľ SPF Ján Marosz je totálny amatér, ktorý používa metódy vyhrážania, bossingu, šikany na jednotlivých zamestnancov, ktorých tlačí do rôznych nekalých praktík,“ priblížil minulý týždeň Takáč. Marosz podľa neho okrem iného zastavil vydávanie územných konaní, ktoré SPF v minulosti bežne vydával.

Odbor komunikácie a špeciálnych činností SPF v reakcii na vyjadrenie Smeru-SD okrem iného uviedol, že po nástupe nového vedenia SPF v novembri 2021 neprišlo k žiadnym plošným čistkám. Postupne sa však podľa SPF zistili skutočnosti nezlučiteľné s tým, aby niektorí funkcionári zastávali svoje funkcie. „Išlo o ľudí, ktorých podpis figuruje na mnohých, pre štát extrémne nevýhodných zmluvách, napríklad pod škandalóznymi zmluvami o predaji pozemkov pri Špačinciach za podhodnotenú cenu,“ zdôraznil pozemkový fond.

Zdroj: SMER – SD, TASR.TV

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás