fbpx
- Reklama -
TV VVTB R. Fica: Téma: Ohlásenie kandidáta na post predsedu...

TB R. Fica: Téma: Ohlásenie kandidáta na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja

-

TB R. Fica: Téma: Ohlásenie kandidáta na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja

R. FICO: M. BELICA JE NAJLEPŠIA VOĽBA PRE NITRANSKY KRAJ

Súčasný predseda nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK)  dnes oznámil záujem opätovne obhájiť svoj post. Na tlačovej besede oznámil, že nitrianske zastupiteľstvo robilo veľký odpočet toho, čo sa v župe dosiahlo za 20 rokov. Podľa jeho slov je kvalita rozpočtu jedným z dôvodov, prečo sa opätovne rozhodol kandidovať. Taktiež mu nie je ľahostajné, čo bude s ekonomikou „jeho“ kraja. „Tento kraj má najnižšie zaťaženie občanov, okolo 28,8 eura, to nemá žiadny kraj. Dlhová služba tohto kraja dosahuje najnižšiu mieru 9,3 percenta, to sú dlhy merané k bežným príjmom predchádzajúceho obdobia. Rovnako to nemá žiadny kraj. Tento kraj každý rok tvorí rezervu minimálne 15 až 20 miliónov, to znamená, že tento kraj má vybudovaný veľmi silný systém, v prípade, keby prepukla kríza v širšom meradle akejsi adopcie na nové podmienky, ktoré môžu nastať a mne sa zdá a ja to tak aj odhadujem, že asi aj nastanú,“ povedal M. Belica. Nitriansky kraj je dobre pripravený na prípadnú krízu, pokiaľ budú procesy pokračovať v tomto duchu.  Prízvukoval, že nemá na triku žiadne kauzy, korupčnú aféru, žiadne etické problémy, ktoré by niekto vytkol, teda aj po tejto stránke nie sú negatíva. 

R. Fico zablahoželal predsedovi  Belicovi k výsledkom, ktoré trvalo NSK dosahuje. Vyjadril sa, že je to kraj, kde žijú občania SR tak slovenskej národnosti, ako aj maďarskej národnosti, kraj, ktorý má svoje špecifiká, preto na tento územný celok ako na jeden z najlepších v celej histórii VÚC na Slovensku. Strana SMER – SD prijala politické rozhodnutie a bude odporúčať všetkým voličom a členom, ktorí sa 29. októbra zúčastnia na komunálnych a regionálnych voľbách, aby na funkciu nového predsedu NSK podporovali Milana Belicu. „Na toto naše rozhodnutie existuje celý rad racionálnych dôvodov a je pre mňa dnes radosťou tu pred vami stáť, pretože nemusím si vymýšľať pán predseda, ale môžem hovoriť konkrétne veci. Po prvé chcem poďakovať, v čase, keď som robil predsedu vlády pánovi predsedovi za veľmi kvalitný dialóg. Tento dialóg dnes neexistuje medzi vyššími územnými celkami a vládou. Dialóg umožňoval všade tam, kde Nitriansky samosprávny kraj mal nejaké ambície, mal nejaké ciele, ktoré nevedel dosiahnuť sa, aby sme tieto ciele dosiahli. Uvedomme si, že Nitriansky samosprávny kraj bol matkou úspešného jediného PPP projektu a to je rýchlostnej komunikácie R1. Rovnako som veľmi rád, že VÚC zohrával dôležitú úlohu v prípravných prácach, ale aj potom, počas samotnej realizácie obrovskej investície spoločnosti Jaguar Land Rover, ktorá sa dotiahla do konca a ktorá určite v tomto prostredí spôsobila ďalší a ďalší rozvoj,“ uviedol R. Fico.

- reklama -

Zopakoval, že SMER – SD má ambíciu vyhrať parlamentné voľby a potvrdil, že pokiaľ to tak bude, bude mať obrovský záujem na obnovení sociálneho dialógu medzi VÚC a štátom, lebo bez neho sa nemôže rozvíjať ani štát, ani jednotlivé regióny. 

Podľa slov predsedu SNS Andreja Danka je na čele župy profesionál, nie človek, ktorý bicykloval po brehu Nitry a rozhodol sa kandidovať, ale človek, ktorý má srdce, skúsenosti, prehľad. Podľa jeho slov bol v minulosti práve Milan Belica tým hrdým patriotom, hrdým županom, ktorý prišiel s požiadavkami, ale vždy prišiel aj s riešeniami krokmi, ktoré predchádzali krízam, o čom svedčia hospodárske výsledky kraja.

Zdroj: TO strany SMER – SD

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás