TV VVTB R. Fica, R. Kaliňáka, M. Paru a T....

TB R. Fica, R. Kaliňáka, M. Paru a T. Gašpara: Téma: Prečo nebola vyšetrovaná TÁTO verzia vraždy novinára?

-

spot_img

TB R. Fica, R. Kaliňáka, M. Paru a T. Gašpara: Téma: Prečo nebola vyšetrovaná TÁTO verzia vraždy novinára?

Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Para a Tibor Gašpar dnes mali v centrále strany SMER – SSD tlačovú besedu na tému prečo nebola vyšetrovaná táto verzia vraždy Kuciaka. Predseda strany Robert Fico uviedol, že všetci štyria prítomní si prešli vážnou tortúrou a pokusom bývalej koalície o ich zatvorenie. Preto sa intenzívnejšie ako ktokoľvek iný venuje exponovaných trestným veciam a tiež poukazovaniu na zneužívanie trestného práva. V piatok 19. mája bol vynesený neprávoplatný rozsudok vo veci vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky.

Tlačová beseda však bola venovaná ústrednej postave slovenského sveta spojeného s vyšetrovaním trestných činov so vstupovaním a ovplyvňovaním, ktorým je Daniel Lipšic. R. Fico popísal, čo všetko je známe o D. Lipšicovi v súvislosti s mnohými trestnými vecami. Piatkovému rozsudku predchádzali určité procesy, počas ktorých vyšli na povrch veci, ktoré však médiá nekomunikujú. „Základná otázka, ktorú chceme dnes rozobrať je vzťah ženy, ktorá bola právoplatne odsúdená za objednávku vraždy primátora v Hurbanove a za túto vraždu právoplatne dostala 21 rokov a ktorá bola neprávoplatne odsúdená na ďalších 25 rokov v súvislosti s vraždou novinára Kuciaka a jeho priateľky. Je preukázané nad akékoľvek pochybnosti, že súčasný špeciálny prokurátor sa osobne poznal, stretával a komunikoval s Alenou Zsuzsovou,“ uviedol R. Fico.

Zverejnil z komunikácie z roku 2012 medzi Zsuzsovou a Lipšicom niekoľko úryvkov, kde komunikovali o intímnostiach. Na túto komunikáciu však Lipšic reagoval tak, že to bol podvrh. Ako obyčajne. A to médiám stačí. No priamo na pojednávaní vo veci Kuciaka vystúpila Alena Zsuzsová, je to nahraté, potvrdila, že pozná Lipšica, že sa s ním stretávala, že sa jej dotýkal a že komunikovali. „Máme tu výpoveď konkrétneho človeka, ktorý vypovedal na pojednávali vo vražde Kuciaka. Je tu prepis obrovského množstva správ podobného typu z roku 2012, o ktorých síce hovorí Lipšic, že sú podvrhom, ale keď sa pozriete na štruktúru tej komunikácie, je evidentné, že si písali. Ale my tu máme ďalší dôkaz, a ten je z 29. júna 2020, kedy bolo pojednávanie vo veci vraždy novinára Kuciaka a vtedy zastupoval rodičov zavraždeného Kuciaka práve Daniel Lipšic.“ Ten došiel na súd, kde chcel položiť otázku Zsuzsovej, ktorá mu odpovedala, tebe neodpoviem na nič, nemáš najmenšie právo sa ma pýtať. Môže teda Lipšic tvrdiť, že ju nepozná? R. Fico sa pýta predstaviteľov NBÚ, že ak nestačí Lipšicov podvod pri získaní bezpečnostnej previerky na prísne tajné, osobná známosť so ženou, ktorá bola právoplatne odsúdená za objednávku vraždy a neprávoplatne odsúdená za ďalšiu objednávku vraždy, čo má ešte toto monštrum urobiť, aby sme sa ho zbavili?

Robert Fico tiež pripomenul, že Alena Zsuzsová bola odsúdená za objednávku vraždy primátora Hurbanova a dostala 21 rokov trest odňatia slobody. K tejto vražde došlo v roku 2010, kedy bol aj chytený vrah a v tom čase bol ministrom vnútra D. Lipšic. Ten okamžite po vyšetrení vraždy ukončil akékoľvek vyšetrovanie a nikto sa nepýtal, ktorý bol objednávateľom vraždy. V roku 2018 právoplatne odsúdený vrah primátora žiadal obnovu konania a tento zrazu je zastupovaný Lipšicom. Bol teda jeho obhajca, ktorý bol predtým minister vnútra, ktorý zodpovedal za to, že akékoľvek ďalšie vyšetrovanie, kto bol za objednávkou vraždy, bolo zastavené. Evidentne teda vrah začal rozprávať smerom na Zsuzsovú, na základe ktorého zrejme došlo k jej odsúdeniu.

Ďalej Lipšic bol dobrým kamarátom zavraždeného Ernesta Valka. A bol to znova on, kto bol priamo po vražde prvý na mieste činu. Ako minister vnútra. No a kto potom zastupoval vraha Valka? Samozrejme Lipšic.

V roku 2018 došlo k vražde novinára. Kto sa stal zástupcom poškodených Kuciakovcov? Lipšic. Od toho momentu až do vznesenia obvinenia voči Zsuzsovej na jeseň 2018 došlo k opakovanému nespočetnému vstupu právneho zástupcu poškodeného do vyšetrovacieho spisu.

Robert Kaliňák tvrdí, že nikto nemal záujem nájsť vraha Kuciaka, ale pokyn bol spojiť vraždu so Smerom. Najskôr to bola talianska mafia, ktorá mala na Slovensku rozsiahlo pôsobiť, keď sa zistili, že to nie je pravda a nie je to možné napojiť, prišli s verziou Marián Kočner. Ani dnes však nemajú záujem o vyšetrenie vraždy, stále ukazujú prstom na SMER.
„Prvá kauza Baštrnák, primátor Hurbanova zastrelený v lete roku v roku 2010, rýchle vyšetrovanie, po piatich mesiacoch po zatknutí a neskôr aj odsúdený vrah a žiadne vyšetrovanie po objednávateľovi neprebiehalo. Prečo? Pán Lipšic ako minister vnútra, ktorý tak strašne chcel vždy spravodlivosť nešiel ďalej? Pretože ak by nezlyhal Daniel Lipšic v roku 2010, a možno by chytil objednávateľov, o ktorých dnes tvrdia, že to bola Alena Zsuzsová, tak by pravdepodobne Kuciak žil. Keby si dobre robil svoju prácu, tak by nebolo vrahov Kuciaka a Kušnírovej, pretože by boli už dávno vo väzbe,“ myslí si R. Kaliňák.

Video na Youtube:

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás