fbpx
TV VVTB predsedu NR SR: Naše ,,objektívne" médiá majú neustále...

TB predsedu NR SR: Naše ,,objektívne“ médiá majú neustále potrebu rýpať. Tentokrát sa stal terčom aj Roman Michelko

-

TB predsedu NR SR: Naše ,,objektívne“ médiá majú neustále potrebu rýpať. Tentokrát sa stal terčom aj Roman Michelko

PELLEGRINI: Nová vláda Roberta Fica by mohla získať dôveru parlamentu v polovici novembra

BRATISLAVA 26. októbra (SITA) – Nová vláda Roberta Fica (Smer-SD) by mohla získať dôveru v polovici novembra. Ako ďalej informoval predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini na dnešnej tlačovej besede, Fico vyjadril záujem, aby bolo programové vyhlásenie vlády schválené do 17. novembra. „Ak mám vychádzať z tohto dátumu, tak vidím zvolanie parlamentnej schôdze na 14. novembra. Termín sa musí stanoviť do 30 dní. Buď sa schôdza k vysloveniu dôvery vláde uskutoční v týždni pred 17. novembrom, alebo v týždni po ňom,“ uviedol. Taktiež informoval, že na prelome novembra a decembra by mohla byť zvolaná schôdza Národnej rady SR, na ktorej sa v minulosti hlasovalo o štátnom rozpočte. Taktiež navrhne, aby rokovanie parlamentu prebiehalo klasicky od 9:00 do 19:00.

Zároveň informoval, že celý priebeh ustanovujúcej parlamentnej schôdze bol plne v súlade s ústavou a s dohodou všetkých parlamentných politických strán. Zopakoval, že každý poslanec má rovnaký plnohodnotný mandát, ktorý získal v demokratických parlamentných voľbách a dodal, že všetci 150 poslanci sú si rovní. Zároveň je presvedčený, že zákonodarný zbor sa vie pri určitých otázkach zomknúť a vyslať signál, aký typ správania toleruje a aký bude vytesňovať. Pellegrini pripustil, že neočakáva jednomyseľný konsenzus v prípade každého hlasovania v parlamente, no verí, že diskusie o veciach budú vždy konštruktívne.

„Nech už si slovenský parlament prešiel v minulosti kadečím, začiatok nového volebného obdobia je vždy výbornou príležitosťou, ako začať nanovo a lepšie. A nádej tomu dáva aj viac ako 90 nových poslancov, ktorí so sebou možno nepriniesli historické nánosy svojej predchádzajúcej politickej činnosti,“ povedal. Podľa predsedu parlamentu bude dôležité, či v podstatných otázkach, ktoré budú mať zásadný vplyv na budúcnosť Slovenska a kvalitu života ľudí, dokážu spolupracovať a zhodnúť sa na prioritách.

Čo sa týka zahraničných ciest, Pellegrini má v pláne v prvom rade zavítať do susedných krajín s tým, že prvá zahraničná cesta sa tradične uskutoční do Českej republiky. Zároveň má v pláne navštíviť aj ukrajinský Kyjev.

PELLEGRINI: Na post policajného prezidenta nie je zatiaľ nikto vybraný

BRATISLAVA 26. októbra (SITA) – Na post policajného prezidenta nie je zatiaľ nikto vybraný. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini. „Rešpektujem, že ide o nomináciu ministra vnútra. Budem sa ho (Matúša Šutaja Eštoka) však pýtať, koho na túto pozíciu zvažuje. Pre mňa je kľúčové, aby to bol človek, ktorý je hrdý policajt a ktorý celý svoj život pracoval v polícii a ukázal svojou činnosťou, že niečo dosiahol,“ povedal predseda parlamentu.

Taktiež by to mal byť človek, ktorý bude vzbudzovať primeraný rešpekt tak, aby sa napätie v polícii upokojilo. Informoval, že meno bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana sa vo vzťahu k postu policajného prezidenta neobjavuje.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás