TV VVTB Lipšica: Téma: Útok na kariérnych prokurátorov

TB Lipšica: Téma: Útok na kariérnych prokurátorov

-

TB Lipšica: Téma: Útok na kariérnych prokurátorov

LIPŠIC: Nikdy som neutekal z boja, zdôrazňuje špeciálny prokurátor

PEZINOK 3. októbra (SITA) – Zo žiadneho boja som nikdy neutiekol a nikdy ani neutečiem. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Reagoval tým na medializované vyjadrenia policajného prezidenta Štefana Hamrana. Ten sa vyjadril, že ak sa šéf strany Smer-SD Robert Fico stane premiérom, sám odíde zo svojej funkcie.

Lipšic zároveň kritizoval útoky niektorých politikov voči kariérnym prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry, čo podľa vlastných slov považuje za neprijateľné. „To na Slovensku nebolo ani v 90.-tych rokoch,“ vyhlásil. Zároveň uviedol, že na Slovensku do roku 2020 existoval úzus, že bohatí a vplyvní nebudú stíhaní. Prokurátorom ÚŠP spolu s policajnými vyšetrovateľmi sa však podľa Lipšica podarilo tento úzus prelomiť. Aj to je podľa neho dôvodom vyhrážok. V civilizovanom svete je však podľa neho takéto správanie politikov „cez akúkoľvek čiaru“.

Lipšic doplnil, že k celej veci sa vyjadruje aj preto, že generálna prokuratúra sa prokurátorov nezastala. „Ja si myslím, že je potrebné ozvať sa na ich podporu a je to moja povinnosť,“ dodal.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico opakovane uviedol, že v prípade, že sa jeho strana vráti k moci vymení vedenie polície, ako aj špeciálnej prokuratúry, pričom odísť budú musieť aj niektorí prokurátori.

Zdroj: hnonline.sk, Youtube

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Toto sú tí kariérni prokuratóri:
    …časť z trestného oznámenia JUDr. Kučerkovej. Citujem:
    Dňa 9. 11. 2020 prokurátori UŠP Ondrej Repa a Michal Šúrek vyvíjali nátlak na môjho manžela Ing. Mariána Kučerku, ktorý bol v tom čase vedúcim štvrtého oddelenia NAKA, od ktorého pod rôznymi vyhrážkami žiadali, aby sa v súvislosti s tzv. Kauzou Očistec priznal. V prípade, že tak neučiní, neprizná sa a nebude s nimi spolupracovať spravia jemu aj mne veľkú hanbu, hodia ho na zem a pristane nám na pozemku pri rodinnom dome vrtuľník. JUDr. Ondrej Repa sa taktiež môjho manžela opýtal, či chce vo väzbe srať krv ako Lajo (Makó – obvinený kajúcnik) a vyzval ho, aby si ihneď podal žiadosť do civilu s tým, že Lajo mu odkazuje, že sa o neho potom postará.“🤢

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás