fbpx
TV VVTB hnutia OĽaNO: Spasili občanov. Matovič končí vo funkcii

TB hnutia OĽaNO: Spasili občanov. Matovič končí vo funkcii

-

TB hnutia OĽaNO: Spasili občanov. Matovič končí vo funkcii

Bratislava 22. decembra (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR schválením štátneho rozpočtu na rok 2023 odvrátili ohrozenie doručenia pomoci pre občanov. Na štvrtkovej tlačovej konferencii po hlasovaní pléna to povedal premiér Eduard Heger (OĽANO), podľa ktorého je schválenie rozpočtu vianočný darček pre občanov. V rozpočtovom provizóriu by štát napríklad nemohol dotovať dodávateľom ceny energií pre domácnosti.
      

„Schválili sme zákon roka a môžem povedať, že toto je skutočný darček pre ľudí, pre občanov Slovenskej republiky, pretože práve tento rozpočet je historicky bezprecedentne najväčší, čo sa týka pomoci občanom,“ povedal Heger. Premiér dodal, že okrem dotovaní nákladov na energie pre obyvateľov sa z rozpočtu budú podporovať aj firmy či samosprávy. Ohrozené tak podľa neho nie je ani plánované zvyšovanie miezd v zdravotníctve či v školstve.
     

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) zdôraznil, že štátny rozpočet bol schválený s výdavkami a príjmami tak, ako ho rezort navrhol. „My sme dnes uspeli na sto percent ako ministerstvo financií,“ povedal. Opozičná strana SaS podľa Matoviča poprela samu seba, keď napriek pôvodným výhradám za rozpočet hlasovala výmenou za odchod Matoviča z postu ministra financií. Zmeny presadené liberálmi základné parametre rozpočtu nezmenili.
      

- reklama -

Cesta k schváleniu rozpočtu nebola podľa štátneho tajomníka ministerstva financií Marcela Klimeka jednoduchá, no nakoniec ho schválila ústavná väčšina poslancov. Parlament podľa Klimeka potvrdil, že Slovensko nie je na „gréckej ceste“. To, že boli do rozpočtu zapracované výdavkové limity a že rozpočet je s nimi v súlade, je podľa neho bonus navyše.

Zdroj: Facebook OĽaNO, Ministerstvo financií

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Priznám sa, že som to nemohla dopozerať. Viete prečo? Sú najlepší, najmúdrejší, pomáhajú občanom, nadávky na opozíciu a na minulú vládu. už to poznáme naspamať. Veď Heger a Matovič a aj Šipoš, iné nevedia.. A aj preto, lebo keď ste sa pozerali na tie ksichty, s nablblými úsmevmi, ktoré ste v parlamente málokedy videli, nikdy ste ich nepočuli odborne sa k niečomu vyjadriť. Aj ten na vozíku, aj keď mi ho je ľúto, ale ten úsmev mi pripomínal niečo, čo nebudem ani písať. Čo títo poslanci pre nás urobili, okrem toho, že zdvíhali ruky,podľa toho, ako im nadirigoval guru. Za peniaze, ktoré vytiahli z našich vrecok, si možu nakúpiť byty , cestovať na dovolenky a stať sa celebrity, na nič iné nemajú. Dúfam, že sa im zamestnanie poslanca bude oblúkom vyhýbať.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás