DomáceTARABA: Ministrom kultúry nebude, no bude sa snažiť podporovať...

TARABA: Ministrom kultúry nebude, no bude sa snažiť podporovať zmeny zákonov, ktoré vrátia kultúru Slovákom

-

TARABA: Ministrom kultúry nebude, no bude sa snažiť podporovať zmeny zákonov, ktoré vrátia kultúru Slovákom

BRATISLAVA 12. októbra (SITA) – Poslanec Tomáš Taraba (SNS) nebude ministrom kultúry. Uviedol to v statuse na sociálnej sieti. Vo viacerých médiách sa totiž objavili informácie, že Taraba, ktorý bol zvolený za poslanca na kandidátke Slovenskej národnej strany (SNS), by mohol byť ministrom kultúry v novej vláde Smer-SD, Hlas-SD a SNS.

Ako v statuse Taraba doplnil, napriek tomu, že novým ministrom kultúry nebude, urobí všetko pre to, aby boli prijaté také zmeny zákonov, aby sa kultúra vrátila Slovákom. „Myslím si, že dnes už každý chápe, že nastal čas progresívno-liberálnu kaviareň v kultúre odstaviť od peňazí a presmerovať ich na opravu hradov a zámkov, opravu historických pamiatok, podporovať opätovné vydávanie slovenskej klasickej literatúry, ktorú si nemáte kde ani kúpiť,“ uviedol Taraba s tým, že treba podporovať umelecké zbory v obciach či umelecké školy pre rozvoj detských talentov. Financie musia podľa neho ísť tým, čo kultúru tvoria nezištne, roky sa jej venujú a nikdy ani cent od nikoho nevideli. „Financovať marketingových aktivistov Progresívneho Slovenska za to, že potom oni nahrajú volebný spot, za kultúru nepovažujem,“ uzavrel Taraba.

Umelci na základe medializovaných informácií vyjadrili svoj nesúhlas s tým, aby bol Taraba menovaný za ministra kultúry novej vlády. Vytvorili proti jeho menovaniu aj petíciu. Signátari petície rešpektujú výsledok demokratických volieb, ako aj právo víťazov zložiť novú vládu. „V žiadnom prípade však nesúhlasíme s tým, aby rezort kultúry viedol človek, ktorý sa len pred pár rokmi dostal do parlamentu na kandidátke fašistickej Ľudovej strany Naše Slovensko,“ uviedli umelci s tým, že nedostatok profesijných skúseností v oblasti kultúry, no najmä verejné pôsobenie Tarabu ako radikálno-nacionalistického politika, ho diskvalifikuje ako reprezentanta odvetvia kultúry, ktoré má reprezentovať rozmanitosť, toleranciu a prezentuje demokratické hodnoty. Umelci vyzvali predstaviteľov trojkoalície Smer-SD, Hlas-SD a SNS, aby prehodnotili tento výber a na post ministra kultúry dosadili osobnosť, ktorá „požíva prirodzenú vážnosť a rešpekt v oblasti kultúry na Slovensku a nevyvoláva kontroverzné reakcie v spoločnosti. Signatári petície vyzývajú aj prezidentku Zuzanu Čaputový, aby Tarabu za ministra nevymenovala.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Umelci vyhrali voľby, že chcú diktovať, kto môže a kto nemôže byť ministrom kultúry???🤢🤢🤢
    Nie som veriaca, nie som členka SNS, som antifašistka, napriek tomu tvrdím: Taraba❤️ pre Slovensko niečo robil a urobil, na rozdiel od odnárodnených umelcov ako napr. germanofilka Vášáryová…
    Nepočula som, aby sa Taraba vyslovil o ľuďoch, že sú spodina, dezoláti, luza, pliaga…Tak , kto je vlastne fašista???

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás