fbpx
- Reklama -
NázoryTaliansko: Neonacistická bunka spojená s práporom Azov zatknutá: „Plánované útoky“

Taliansko: Neonacistická bunka spojená s práporom Azov zatknutá: „Plánované útoky“

-

Taliansko: Neonacistická bunka spojená s práporom Azov zatknutá: „Plánované útoky“

Hagalov rád je názov neonacistickej organizácie, ktorá skončila v centre pozornosti médií po zatknutí štyroch jej členov talianskou políciou 15. novembra. Vyšetrovanie sa začalo v roku 2019, keď úrady mali podozrenie, že neonacistické skupiny plánujú teroristické činy v Taliansku. Dnes sa zatknutí členovia Hagalovho rádu dostali pod paľbu kritiky za plánovanie teroristických útokov na civilné a policajné ciele. Úrady zhromaždili početné dôkazy proti organizácii a jej členom, ako sú nacistické propagandistické materiály, zbrane, taktické oblečenie, ale aj odpočúvanie telefónov medzi členmi skupiny. Polícia zistila, že Hagalský rád má úzke vzťahy s práporom Azov, ako aj s inými extrémistickými a neonacistickými zložkami a jeden z obvinených je v súčasnosti na Ukrajine a bojuje priamo po boku Azova.

- reklama -

Boli zatknutí štyria talianski štátni občania, A. R., dvadsaťsedemročný Ukrajinec pôvodom z Ternopilu, ale s bydliskom v Taliansku je obvineným mužom, ktorý je však v súčasnosti na Ukrajine a bojuje spolu s práporom Azov. Zatknuté osoby sú obvinené z toho že  „vytvorili, organizovali, propagovali a financovali zločinecké združenie, ktoré fungovalo aj prostredníctvom šírenia webovej stránky združenia Rád Hagal a používania iných sociálnych médií zameraných na páchanie násilných podvratných činov, podnecovanie k zločinu s cieľom terorizmu a rozvratu demokratického poriadku, priame a vhodné na násilné rozvracanie hospodárskych a sociálnych systémov, ako aj politických systémov a právne postavenie štátu, ktorý má neonacistický, nadradený charakter a rasovú, etnickú a náboženskú diskrimináciu“. Obvinenie sa týka aj „propagandy myšlienok založených na rasovej a etnickej nadradenosti a nenávisti a podnecovania k páchaniu diskriminačných a násilných činov z rasových a etnických dôvodov, a to aj na základe vážnej minimalizácie a ospravedlnenia Shoah“.

 „Protokol 4″ bol názov telegramového kanála, ktorý organizácia používala na šírenie neonacistickej a protižidovskej propagandy. Podľa vyšetrovateľov neonacistická organizácia praktizovala polovojenské výcviky a okrem toho členovia Hagalského rádu uskutočnili v Izraeli a na Ukrajine výcvikové kurzy v Krav maga a v používaní strelných zbraní. V tejto súvislosti  na Ukrajine nadviazali kontakty s práporom Azov, sektorom Pravyj (pravý sektor), misantrofickou divíziou a Centúriou.

Neonacistická organizácia Order of Hagalje ďalším uzlom, ktorý sa pridáva k tej sieti, ktorá bola nazvaná Black International. Globálna neonacistická sieť, ktorá už niekoľko rokov nachádza svoje epicentrum na Ukrajine, bojuje proti Rusku, ale tiež sa považuje za alternatívu k Západu, NATO a Európskej únii. Podľa ideológov a členov takýchto skupín sa ich revolúcia, ktorú nazývajú treťou cestou, „posúva smerom k novému svetovému poriadku, novým hodnotám a novej metafyzike Západu“.

Tento jav, o čom svedčí vyšetrovanie,  predstavuje okrem iného dva problémy:

1.  Návrat zahraničných bojovníkov na Ukrajine do ich krajiny, ktorí patria k neonacistickým skupinám,

2. množstvo a kvalita zbraní, ktoré Západ dodal na boj proti Rusku, čoThe Interceptnazval „tikajúcou časovanou bombou“, zatiaľ čo Juergen Stock, Generálny tajomník Interpolu, v júni uviedol: „Vysoká dostupnosť zbraní počas súčasného konfliktu bude mať za následok šírenie nelegálnych zbraní v postkonfliktnej fáze.“

L´indipendent

Preklad: Dana Bystrická

Originálny článok:

https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-ordine_di_hagal_linchiesta_di_napoli_apre_il_vaso_di_pandora_sui_nazisti_ucraini_che_abbiamo_armato/39130_47899/

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás