fbpx
ZahraničnéSzijjártó: Maďarsko aj Bielorusko ponúkli svoje územie na mierové...

Szijjártó: Maďarsko aj Bielorusko ponúkli svoje územie na mierové rokovania

-

Szijjártó: Maďarsko aj Bielorusko ponúkli svoje územie na mierové rokovania

Budapešť/Minsk 13. februára (TASR) – Maďarsko aj Bielorusko ponúkli svoje územia a kapacity na mierové rokovania medzi stranami bojujúcimi na Ukrajine. Podľa agentúry MTI o tom v Minsku v pondelok hovorili na spoločnej tlačovej konferencii ministri zahraničných vecí oboch krajín, Péter Szijjártó a Siarhej Alejnik, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

- reklama -

Podľa Szijjártóa je jedno, kde budú mierové rokovania, len nech sa konajú, pretože bez komunikácie a diplomacie sa vojna neskončí.

Šéf maďarskej diplomacie zopakoval, že treba zachraňovať ľudské životy, a to sa dá dosiahnuť iba mierom. Svojmu rezortnému partnerovi počas rokovaní podľa vlastných slov viackrát zdôraznil, že Maďari stoja na strane mieru.

Ministri diskutovali aj o rozvoji vzájomnej spolupráce v oblastiach nezasiahnutých sankciami, ako je poľnohospodárstvo, potravinárstvo a farmaceutický priemysel. Ide o odvetvia, v ktorých je aj v súčasnosti významný maďarský export.

Szijjártó podotkol, že o vnútropolitických otázkach síce nehovorili, v rámci rokovania zdôraznil dôležitosť presadzovania práv národnostných menšín a zaručenia náboženskej slobody.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás