fbpx
ZahraničnéŠvajčiarsko sa opäť ponúklo za sprostredkovateľa vo vojne Ruska...

Švajčiarsko sa opäť ponúklo za sprostredkovateľa vo vojne Ruska proti Ukrajine

-

Švajčiarsko sa opäť ponúklo za sprostredkovateľa vo vojne Ruska proti Ukrajine

New York 24. februára (TASR) — Švajčiarsko sa v piatok opätovne ponúklo za sprostredkovateľa vo vojne Ruska proti Ukrajine, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

„Švajčiarsko je vždy pripravené posadiť všetkých za jeden stôl s cieľom dosiahnuť väčší rešpekt pre ľudské práva a v konečnom dôsledku mier,“ uviedol švajčiarsky minister zahraničných vecí Ignazzio Cassis na zasadaní Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN) v New Yorku k prvému výročiu ruskej invázie na Ukrajinu.

Podľa Cassisa bol ruský útok na Ukrajinu pre Švajčiarsko „obrovský šok“. Šéf švajčiarskej diplomacie zároveň opätovne vyzval Rusko, aby stiahlo svojich vojakov z Ukrajiny a zastavilo všetky bojové operácie.

Cassis vyzval ostatné krajiny, aby držali spolu v záujme dosiahnutia „úplného, spravodlivého a trvalého mieru“ na Ukrajine a opätovného nastolenia bezpečnosti v Európe.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás