fbpx
DomáceŠUTAJ EŠTOK: Minister sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za výrok,...

ŠUTAJ EŠTOK: Minister sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za výrok, že by ho mali disciplinárne stíhať

-

ŠUTAJ EŠTOK: Minister sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za výrok, že by ho mali disciplinárne stíhať

BRATISLAVA 14. novembra (SITA) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Mestského súdu Bratislava IV Michalovi Kubišovi za vyjadrenie, že by mu malo hroziť disciplinárne stíhanie za nezákonné rozhodnutie v prípade odvolaného viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša. Ako napísal na sociálnej sieti, jeho vyjadrenie neprospelo vecnej diskusii, aká je v podobných prípadoch nevyhnutná, a mohlo sa dotknúť celého sudcovského stavu, čo ho mrzí.

„Nechcem byť ako bývalá ministerka spravodlivosti alebo iní politici bývalej vládnej koalície, ktorí sa vyjadrovali nedôstojne na adresu viacerých sudcov,“ povedal Šutaj Eštok. Zároveň zdôraznil, že naďalej trvá na tom, že neodkladné opatrenie vydané týmto sudcom je nezákonné, nemalo byť vôbec vydané a už vonkoncom v danom znení, a ministerstvo vnútra sa proti nemu bude brániť všetkými dostupnými právnymi cestami. „Debata o nezákonnosti tohto rozhodnutia však musí ostať v čisto vecnej rovine,“ dodal minister vnútra.

Šutaj Eštok v súvislosti s rozhodnutím, že sa policajný viceprezident Branko Kišš môže vrátiť do práce uviedol, že sudca Kubiš sa svojím rozhodnutím možno dopustil trestného činu. Povedal tiež, že vyvodenie disciplinárnej zodpovednosti konzultoval aj s ministrom spravodlivosti, ktorý bude rozhodovať, či je potrebné proti menovanému sudcovi začať disciplinárne konanie.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás