fbpx
- Reklama -
NázorySulíkovi odišla pravá ruka: Kríza ešte neskončila, no krízová...

Sulíkovi odišla pravá ruka: Kríza ešte neskončila, no krízová poradkyňa Kiššová už áno

-

Sulíkovi odišla pravá ruka: Kríza ešte neskončila, no krízová poradkyňa Kiššová už áno

Pandémia ani koronakríza ešte ani zďaleka neskončili, no, zdá sa, že ministerstvo hospodárstva už situáciu zvláda s prehľadom aj bez krízových poradcov. Na svojom poste totiž končí poradkyňa ministra hospodárstva Richarda Sulíka pre krízové opatrenia, ktoré súvisia s koronavírusom, Jana Kiššová. 

Dlhodobo komplikovaný vzťah

Vzťah liberálov Jany Kiššovej a Richarda Sulíka nebol vždy úplne ideálny. Najskôr si rozumeli, veď blondínka bola zakladajúcou členkou SaS. V roku 2019 však odišla zo SaS so skupinou okolo Ľubomíra Galka a kandidovala za Demokratickú stranu. Pred voľbami odišla aj z DS a opäť sa spojila Sulíkom, píše portál ereport.sk.

Do SaS síce nevstúpila, no po voľbách sa dohodla s ministrom Sulíkom, že bude robiť poradkyňu pre krízové opatrenia, ktoré súvisia s koronavírusom a cielia na zmiernenie ekonomických následkov. Stala sa tak jeho pravou rukou počas pandémie, ktorá však ešte neskončila.

Nedokonalé vysvetlenie

- reklama -

Vo svojej funkcii ale skončila poradkyňa Kiššová. Prezradila to sama na sociálnej sieti. Verejne priznala, že aj s týmto flekom je už koniec.

„Jana Kiššová pôsobila na pozícii poradkyne ministra hospodárstva počas obdobia, kedy MH SR pripravovalo a vyplácalo podnikateľom rôzne formy pomoci počas koronakrízy. Išlo o dočasnú výpomoc, na tomto poste ju nikto nenahradil,“ odkázali z tlačového odboru ministerstva hospodárstva.

Prelietavá politička

Kiššová bola dlhoročnou členkou SaS. V roku 2019 po sérii vnútrostraníckych nezhôd však odišla spolu s Ľubomírom Galkom, Natáliou Blahovou a Jozefom Rajtárom do Demokratickej strany.

Dokonca bola jej podpredsedníčkou a uvažovať sa malo aj nad tým, že bude volebnou líderkou. Pred voľbami však odišla aj z DS a nakoniec nekandidovala.

„Ak budem vedieť vo verejnom živote nejak pomôcť, budem tak konať. A všetkým, ktorí to myslia s našou krajinou v politike dobre, prajem veľa úspechov,“ nechala sa vtedy počuť. O pár mesiac neskôr už podľa portálu radila Richardovi Sulíkovi na ministerstve hospodárstva.

Autor článku: Diana Zaťková. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás