fbpx
DomáceSÚDY: Dušanovi Dědečekovi súd ponechal 15-ročný trest

SÚDY: Dušanovi Dědečekovi súd ponechal 15-ročný trest

-

SÚDY: Dušanovi Dědečekovi súd ponechal 15-ročný trest

BRATISLAVA 9. októbra (SITA) – Dušanovi Dědečkovi, ktorý vlani pod vplyvom alkoholu usmrtil autom piatich ľudí, ponechal odvolací Krajský súd v Bratislave trest 15 rokov väzenia. Ako pre média uviedol jeho obhajca Jiří Kučera, trest považuje za zákonný. „Cením si, že súd nepodľahol v tejto ťažkej situácii emóciám,“ povedal Kučera. Doplnil, že krajský súd rozhodoval striktne podľa práva. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Ako uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová, generálny prokurátor Maroš Žilinka požadoval v tejto súvislosti cez pokyn prokurátorovi Krajskej prokuratúry Bratislava vyšší trest. „Avšak rozhodnutie súdu, tak ako vždy, plne rešpektuje,“ povedala Drobová.

Za nehodu, ktorá si vyžiadala päť ľudských životov, uložil Mestský súd Bratislava I v júni tohto roku obžalovanému Dušanovi Dědečkovi trest 15 rokov odňatia slobody v zariadení s minimálnym stupňom stráženia. Uznal ho za vinného z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Súd takisto obžalovanému uložil trest zákazu šoférovania na 10 rokov a ochranný dohľad na tri roky. Dědeček už predtým urobil vyhlásenie o svojej vine. Prokuratúra nakoniec po pokyne generálneho prokurátora Maroša Žilinku podala voči výške uloženého trestu odvolanie.

Opitý vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel 2. októbra minulého roku večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti okolo 140 kilometrov za hodinu mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom vozidlo zrazilo ľudí čakajúcich na spoj. Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. Následne pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,7 až 2 promile.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás