fbpx
ZahraničnéSú z jedného cesta? Hlas ako prvá opozičná strana...

Sú z jedného cesta? Hlas ako prvá opozičná strana gratuluje Pavlovi. Čaputová naklusala do Prahy a Heger je celý bez seba

-

Sú z jedného cesta? Hlas ako prvá opozičná strana gratuluje Pavlovi. Čaputová naklusala do Prahy a Heger je celý bez seba

Hlas-SD zablahoželal P. Pavlovi

      Bratislava 28. januára (TASR) – Mimoparlamentná strana Hlas-SD blahoželá novému prezidentovi ČR Petrovi Pavlovi k zvoleniu. Krajina je podľa nich najbližším partnerom Slovenska. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.


      „Spája nás spoločná minulosť, aktívna spolupráca počas existencie oboch samostatných republík,“ uviedol Hlas-SD v stanovisku. Strana verí, že Pavel prispeje k ďalšiemu rozvoju intenzívnej spolupráce medzi oboma národmi.

- reklama -


      Šéf platformy Most-Híd mimoparlamentnej Aliancie Konrád Rigó k výsledkom volieb poznamenal, že „u českých bratov nakoniec zvíťazil zdravý rozum“. Väčšina voličov si podľa neho v cieli uvedomila, čo je v stávke. „Rozhodla sa nezísť z cesty, na ktorej tými najdôležitejšími míľnikmi sú Európska únia, liberálna demokracia, nezávislé a slobodné médiá. V čase vojny si vybrali Západ,“ vyhlásil v stanovisku, ktoré TASR zaslala hovorkyňa strany Klára Magdeme.


      Predseda mimoparlamentného KDH Milan Majerský rovnako zablahoželal Pavlovi k víťazstvu vo voľbách. Je rád, že v Česku zvíťazila slušnosť. „Verím, že nový prezident bude upokojujúcim prvkom českej politiky, rovnako ako sa KDH snaží pôsobiť na tú slovenskú,“ povedal v reakcii, ktorú TASR poskytla hovorkyňa strany Lenka Halamová.

E. Heger zagratuloval P. Pavlovi, zvíťazili podľa neho hodnoty Novembra 1989 

      Bratislava 28. januára (TASR) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) zagratuloval novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi. Poukázal na to, že zvíťazili hodnoty Novembra 1989 – pokoj, rozvaha, slušnosť, cieľavedomosť. Informoval o tom na sociálnej sieti. 


      „Zvíťazilo hľadanie riešení nad rozsievaním nenávisti. Zvíťazilo spojenectvo a spolupatričnosť nad sebectvom,“ vyhlásil. Doplnil, že sa teší na spoluprácu s novým českým prezidentom.

Prezidentka prišla do štábu P. Pavla, víťazstvo považuje za nádej 

      Praha/Bratislava 28. januára (TASR) – Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.


      „Myslím si, že na svete nie sú dva národy, ktoré sú si také blízke ako Česi a Slováci. Práve táto ľudská blízkosť je vlastne dôvodom, prečo sa spolu tešíme pri každej veľkej chvíli. A voľba prezidenta nesporne takouto veľkou chvíľou je,“ uviedla prezidentka v štábe Pavla po jeho zvolení. 


      Dodala, že víťazstvo novozvoleného prezidenta je zároveň víťazstvom nádeje. „Nádeje o tom, že slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale je silou, ktorá môže viesť k víťazstvu, a to dokonca aj v politike,“ uzavrela. 


      Petr Pavel bude v poradí druhým prezidentom, ktorého si občania ČR zvolili v priamej voľbe. Prvýkrát si Česi vyberali hlavu štátu v roku 2013, predtým ho volil parlament.   

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

3 COMMENTS

  1. Dnes sa pre obe krajiny a národy, Moravanov a Čechov zavŕšilo dlho pripravovaná tragédia, ktorá bude mať možno už v lete nedozierne následky.

    Gratulácia Hlasu naznačuje, čo nás po prípadných voľbách čaká. ….

  2. Aj mne sa nepáči, čo sa dnes v politike deje, nielen na Slovensku, ale prešlo to aj do ČR (žije tam moja najbližšia rodina). Správanie prezidentky a jej bratislavskej a pražskej kaviarne, len ukazujú, kde to spejeme. Obal pekný a vnútri prázdno, nenávisť, arogancia a neriešenie problémov slovenských ľudí, ale všetko mimo. Blížia sa jej voľby, tak sa musí, čo najviac zviditeľniť a ukázať svoju akože pravú tvár. Možno na Ukrajine, spolu s Pavlom dostane ďalšie vyznamenanie, ešte má prázdne miesta v poličke. Ale musím byť objektívna, je už jedno, kto vyhral, slušnosť káže mu pogratulovať. Aspoň v tom, ešte, ako tak sa držíme . Preto by som neodsudzovala tých, čo tak urobili. Hľadajme už konečne niečo pozitívne????

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás