fbpx
- Reklama -
DomáceŠTS: Obvinený bývalý starosta Rudolf K. bude stíhaný na...

ŠTS: Obvinený bývalý starosta Rudolf K. bude stíhaný na slobode

-

ŠTS: Obvinený bývalý starosta Rudolf K. bude stíhaný na slobode

Pezinok 19. novembra (TASR) – Obvinený bývalý starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf K. bude stíhaný na slobode. V sobotu o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Informovali o tom Rudolf K. a jeho obhajkyňa Eva Mišíková.

„Veľmi si vážim rozhodnutie súdu, ktorý veľmi podrobne bral do úvahy všetky informácie,“ vyhlásil Rudolf K. po prepustení zo zadržania na slobodu. K stíhanému skutku sa vzhľadom k pokračujúcemu vyšetrovaniu nevyjadril. „Chcem povedať, že sa cítim byť nevinný,“ zdôraznil.

- reklama -

Prokurátor ÚŠP žiadal o vzatie obvineného do kolúznej väzby. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených, či mariť vyšetrovanie.

Rudolfa K. zadržala Národná kriminálna agentúra v stredu (16. 11.) v rámci akcie Development. Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Vinu odmieta. Po vznesení obvinenia sa vzdal funkcie starostu bratislavského Nového Mesta. Urobil tak krátko pred koncom funkčného obdobia.

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

her pop

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás