fbpx
ZahraničnéStavia sa kancelár Scholz na zadné?

Stavia sa kancelár Scholz na zadné?

-

Stavia sa kancelár Scholz na zadné?

NEMECKO: Dodanie rakiet Taurus Ukrajine vraj v koalícii blokuje len kancelár Scholz

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) – Podľa šéfky výboru pre obranu nemeckého Spolkového snemu je nemecký kancelár Olaf Scholz jediným predstaviteľom vládnej koalície blokujúcim dodávky riadených striel s plochou dráhou letu Taurus Ukrajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie Marie-Agnes Strack-Zimmermannovej na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, predtým známej ako Twitter.

„V tejto chvíli nechce dodať rakety Taurus. Avšak ‚v tejto chvíli‘ na Ukrajine stále zomierajú ľudia. Na čo preboha kancelár Scholz čaká? Je jediný, kto v rámci koalície blokuje rozhodnutie. Je to nezodpovedné,“ napísala predsedníčka výboru pre obranu, ktorá je predstaviteľkou Slobodnej demokratickej strany (FDP).

Šéf opozičnej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Friedrich Merz navrhuje spoločné celoeurópske rozhodnutie o dodaní striel Taurus Ukrajine.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/09/4/7418326/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás