fbpx
- Reklama -
DomáceŠtát je veľmi dôsledný, ale iba ak sa to...

Štát je veľmi dôsledný, ale iba ak sa to týka občanov. Kolíkovej rezort narobil problémy ambulantným lekárom

-

Štát je veľmi dôsledný, ale iba ak sa to týka občanov. Kolíkovej rezort narobil problémy ambulantným lekárom

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 1. decembra (TASR) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zisťuje, koľko spoločností sa cíti dotknutých vymazaním z obchodného registra. Pre TASR to uviedla v reakcii na tvrdenie Slovenskej lekárskej komory (SLK), že mali byť pre administratívne chyby vymazané z obchodného registra viaceré ambulancie všeobecných lekárov aj špecialistov.


      „V súvislosti s vymazanými spoločnosťami z obchodného registra robím všetky kroky k tomu, aby som zistila, koľko spoločností sa cíti dotknutých tým, že boli vymazané, pretože sa považujú za aktívne a bez ohľadu na to, či si splnili alebo nesplnili svoje povinnosti, čoho dôsledkom bol výmaz z obchodného registra,“ sprostredkoval reakciu ministerky Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti.


      Kolíková dodala, že chce vedieť, koľko je takýchto spoločností a akým vážnym ťažkostiam momentálne čelia. „S ohľadom na to zvážim v krátkom čase ďalší postup,“ podotkla a opätovne vyzvala spoločnosti, ktoré boli z registra vymazané a cítia sa tým dotknuté, aby kontaktovali Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR. Môžu tak urobiť na mailovej schránke vymazy.orsr@justice.sk.

- reklama -


      SLK upozornila, že v dôsledku výmazu z registra nemôžu dotknuté ambulancie poskytovať zdravotnú starostlivosť svojim pacientom. Komora tvrdí, že poskytovateľ sa o tejto skutočnosti väčšinou nedozvie, alebo sa dozvie iba náhodne, a preto naďalej prevádzkuje ambulanciu v domnienke, že má platné povolenie na podnikanie. 


      Situáciu kritizovalo aj mimoparlamentné KDH, ktoré vyzýva ministerku spravodlivosti vyvodiť adekvátnu zodpovednosť za to, že vinou ministerstva skončili funkčné zdravotnícke zariadenia pre formálnu byrokratickú chybu.


      Proces tzv. čistenia obchodného registra začal v nadväznosti na zmeny, ktoré priniesla novela Obchodného zákonníka účinná od 1. októbra 2020. Vymazávané majú byť neaktívne subjekty vrátane tých, ktoré si dlhodobo neplnia povinnosti. Jednou z nich je napríklad neprevedenie menovitej hodnoty vkladov a menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na euro.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás