fbpx
REGIÓNYVýchodné SlovenskoStará Ľubovňa: Najväčšími investíciami mesta v roku 2022 sú...

Stará Ľubovňa: Najväčšími investíciami mesta v roku 2022 sú plaváreň a ZSS

-

Stará Ľubovňa: Najväčšími investíciami mesta v roku 2022 sú plaváreň a ZSS

Stará Ľubovňa 8. februára (TASR) – Najväčšími investíciami v roku 2022 budú v Starej Ľubovni komplexná rekonštrukcia mestskej plavárne a vybudovanie nového zariadenia sociálnych služieb (ZSS). Investičné náklady na obidve stavby presahujú päť miliónov eur. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.

Na mestskej plavárni, ktorú uviedli do prevádzky v roku 1988, sa v súčasnosti naplno realizujú búracie práce. Projekt rieši rekonštrukciu obvodových plášťov, úplnú výmenu technológie, prestavbu časti priestorov suterénu na wellness, obnovu bazénových telies a vybudovanie detského exteriérového bazénu. „Návrh v maximálnej miere zachováva pôvodný architektonický koncept a tvaroslovie. Predpoklad dokončenia náročnej rekonštrukcie je na jar budúceho roka,“ uvádza radnica s tým, že samospráva sa chce uchádzať o finančné prostriedky z Fondu na podporu športu a zjemniť tak vysokú investíciu z vlastných zdrojov.

V ZSS v súčasnosti taktiež prebiehajú búracie práce. Došlo k sanácii obvodových stien, pôvodných podláh a podkladových vrstiev. „Zhotoviteľ prác, miestna spoločnosť Slovdach, začala tiež s výkopmi rýh po obvode okolo základových trámov a základových pätiek. Súčasťou ZSS má byť nízkokapacitné zariadenie pre seniorov s celoročnou pobytovou formou poskytovanej sociálnej služby pre 12 klientov, denné centrum s poskytovaním sociálneho poradenstva a zabezpečovaním záujmovej činnosti. Projekt ráta aj s vybudovaním jedálne na osobný odber obedov vrátane rozvozu stravy,“ dodáva mesto.

Kuchyňa je dimenzovaná na kapacitu maximálne 300 podávaných jedál denne. Predpoklad dokončenia prác je koncom tohto roku.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás