fbpx
DomáceŠRVS oceňuje odstúpenie Matovičovej "obyčajnej ženy z východu", pretože...

ŠRVS oceňuje odstúpenie Matovičovej „obyčajnej ženy z východu“, pretože teraz prišli na to, že je v strete záujmov

-

ŠRVS oceňuje odstúpenie Matovičovej „obyčajnej ženy z východu“, pretože teraz prišli na to, že je v strete záujmov

ŠRVŠ oceňuje odstúpenie M. Šofranko z Rady Fondu na podporu vzdelávania

        Bratislava 20. marca (TASR) – Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) oceňuje rozhodnutie poslankyne Národnej Rady SR Márie Šofranko (OĽANO) odstúpiť z Rady Fondu na podporu vzdelávania (FNPV). Zároveň bude pozorne sledovať nomináciu na toto uvoľnené miesto. TASR o tom informovala podpredsedníčka pre vzťahy s verejnosťou ŠRVŠ Júlia Kubalcová.


        „Oceňujeme rozhodnutie pani poslankyne Šofranko, ktorá sa vzdala svojej pozície v Rade Fondu na podporu vzdelávania, keďže jej pôsobenie v tejto pozícii predstavovalo stret záujmov a svojimi krokmi tiež spochybňovala pozíciu študentských zástupcov,“ povedala predsedníčka ŠRVŠ Zuzana Hozlárová.

- reklama -


        Študentská rada bude pozorne sledovať nomináciu na toto uvoľnené miesto, na ktoré by mal v súlade so zákonom o FNPV navrhovať zástupcu alebo zástupkyňu ministerstva financií poverený minister a predseda vlády Eduard Heger.


        „Zástupcovia študentov veria, že so správnym nominantom alebo správnou nominantkou ministerstva financií môže Fond na podporu vzdelávania naďalej zohrávať kľúčovú úlohu pri sociálnom zabezpečení potrieb študentstva,“ uviedli zo ŠRVŠ.


        Šofranko považuje svoje odstúpenie v situácii, keď nemala dôveru poverenej osoby z inštitúcie, ktorá ju nominovala do funkcie, za prejav politickej kultúry.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás