DomáceSNS: Národniari trvajú na Huliakovej nominácii a vyzývajú prezidentku...

SNS: Národniari trvajú na Huliakovej nominácii a vyzývajú prezidentku k rešpektovaniu volebných výsledkov

-

SNS: Národniari trvajú na Huliakovej nominácii a vyzývajú prezidentku k rešpektovaniu volebných výsledkov

KOŠICE 19. októbra (SITA) – Slovenská národná strana (SNS) trvá na nominácii Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia a nemieni ju zmeniť. Národniari berú na vedomie vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej, no vyzývajú hlavu štátu k rešpektovaniu volebných výsledkov. Apelujú na Čaputovú, aby neprekračovala svoje ústavne dané kompetencie. SNS je presvedčená, že ako koaličný partner, ktorý získal v parlamentných voľbách mandát, má nárok konať v personálnej oblasti.

„Chápeme, že okolie pani prezidentky na čele s pánom Rizmanom sa bojí, že začne preverovanie financovania projektov, na ktoré boli peniaze neefektívne vynaložené,“ uviedla SNS v tlačovej správe. Národniari tiež poznamenali, že oni nepripomienkujú to, či má byť Michal Šimečka (predseda hnutia Progresívne Slovensko) podpredsedom Národnej rady (NR) SR, alebo nie, a rešpektujú volebný výsledok.

Čaputová nevymenuje nominanta SNS Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia. Informovala o tom predsedu Smeru-SD Roberta Fica v rámci prebiehajúcich konzultácií o novej vláde. Zároveň ho požiadala o doručenie nového návrhu kandidáta na post šéfa envirorezortu. „Prezidentka má svojimi rozhodnutiami zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Riadny chod ministerstva životného prostredia nemôže zabezpečiť človek, ktorý svojimi vyjadreniami neguje dlhodobo platnú environmentálnu politiku tohto štátu a medzinárodné záväzky, ktorými je Slovenská republika viazaná,“ uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás