fbpx
NázorySMER – SSD ZVOLÁVA MIMORIADNU SCHÔDZU K NELEGÁLNEJ MIGRÁCII

SMER – SSD ZVOLÁVA MIMORIADNU SCHÔDZU K NELEGÁLNEJ MIGRÁCII

-

SMER – SSD ZVOLÁVA MIMORIADNU SCHÔDZU K NELEGÁLNEJ MIGRÁCII

Strana SMER – slovenská sociálna demokracia dnes (4.9.) podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) a žiada, aby NR SR rokovala o návrhu uznesenia k nelegálnej migrácii.

Okrem poslancov strany SMER – SSD sa pod návrh podpísali aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu a Štefan a Filip Kuffa.

V návrhu predkladaného uznesenia sa uvádza, že Národná rada Slovenskej republiky s plnou vážnosťou berie na vedomie existenciu ďalšej vlny nelegálnej migrácie, ktorá sa bezprostredne dotýka aj Slovenskej republiky ako tranzitnej krajiny, pričom pripomína vážne dopady predchádzajúcich vĺn nelegálnej migrácie na celú Európsku úniu a vysokú mieru efektivity opatrení, ktoré proti nelegálnej migrácii prijímali predchádzajúce vlády Slovenskej republiky.

Migračnú politiku súčasnej dočasne poverenej vlády Slovenskej republiky, ktorá je založená na garantovaní voľného prechodu štátnych hraníc Slovenskej republiky na územie Slovenskej republiky všetkým nelegálnym migrantom považuje za neprijateľnú.
„Národná rada upozorňuje dočasne poverenú vládu Slovenskej republiky
na nebezpečné dôsledky takejto migračnej politiky, keď na územie Slovenskej republiky vstupujú bez akýchkoľvek prekážok nelegálni migranti bez príslušných identifikačných dokumentov, čo predstavuje vážne bezpečnostné riziká pre občanov Slovenskej republiky,“
píše sa v uznesení.

Národná rada tiež dôrazne žiada dočasne poverenú vládu Slovenskej republiky, aby napríklad okamžite nariadila dočasné obnovenie kontroly hraníc Slovenskej republiky s Maďarskom, aby nelegálnych migrantov v zmysle Zákona o pobyte cudzincov zaisťovala za účelom ich následného vyhostenia alebo aby migračnú situáciu na území Slovenskej republiky konzultovala s Českou republikou a ďalšími dotknutými krajinami a vyvinula maximálne úsilie, aby predišla obnoveniu dočasných hraničných kontrol na hraniciach s týmito krajinami.

Vláda SR v demisii namiesto toho, aby dôsledne využila všetky právne možnosti
na zavedenie dočasnej kontroly na hraniciach s Maďarskom s využitím všetkých kapacít príslušných útvarov PZ SR a OS SR, umožňuje nelegálnym migrantom voľný vstup na územie SR. „Skupina poslancov NR SR považuje postup príslušných slovenských orgánov s plným súhlasom vlády Slovenskej republiky za neakceptovateľný, poškodzujúci záujmy Slovenskej republiky a porušujúci celý rad zákonov a iných právnych predpisov. Z tohto dôvodu skupina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky navrhuje, aby Národná rada Slovenskej republiky na svojom mimoriadnom zasadnutí prerokovala a schválila návrh uznesenia k nelegálnej migrácii, ktorý obsahuje nielen charakteristiku súčasnej situácie, ale ktorým Národná rada Slovenskej republiky dôrazne žiada vládu Slovenskej republiky v demisii, aby rešpektovala slovenské zákony, bilaterálne a multilaterálne medzinárodné zmluvy, ktorými je Slovenská republika viazaná a okamžite prijala opatrenia eliminujúce negatívne dôsledky nelegálnej migrácie.“

Zdroj: tlačový odbor strany SMER – slovenská sociálna demokracia

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás