29. VÝROČIE VZNIKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY
S príchodom nového kalendárneho roku si už tradične pripomíname vznik Slovenskej republiky. Naša krajina prechádza náročným obdobím, ktorý zďaleka nesúvisí iba s celosvetovým fenoménom pandémie koronavírusu.
Slovenská republika sa za posledného viac ako roku a pol dostala do situácie, kedy sú vládnou mocou popierané základné demokratické štandardy. Obávali sme sa a žiaľ, plnej miere sa to potvrdilo, že dôjde k deštrukcii sociálneho štátu. Vládna moc však išla ešte ďalej a okrem sociálnych práv zaútočila na základné ľudské práva garantované Ústavou SR a kriminalizovaním opozície sa snaží nastaviť nové štandardy politickej pomsty jednej vládnej garnitúry voči druhej.
Strana SMER – SD takéto správanie sa kategoricky odmieta a nikdy nepodnikne kroky, ktoré by boli v rozpore so zákonnosťou a právnym štátom. Vládnu mizériu v minulom roku prehĺbila prezidentka SR Z. Čaputová, ktorá je zodpovedná za zmarenie referenda o skrátení volebného obdobia tejto vládnej garnitúry a odignorovanie tak vôľe 600 000 občanov žiadajúcich referendum. Slovensko však tvoria občania, ktorí pozorne sledujú, čo boli iba predvolebné sľuby a čo sa z nich zo strany vlády naplnilo.
Vynimočnosť slovenského národa stojaceho na cyrilometodských tradíciách spočíva v tom, že vždy dokázal prekonať ťažké historické obdobia a vyšiel z nich zrelší a silnejší.
Navrhujem, aby sme v nasledujúcich voľbách prezidenta zvolili „vrece zemiakov“. Bude to vždy lepšie, ako poslední dvaja. Okrem toho netliacha, nevolá sem US fašistov a nebude škodiť tejto krajine. A v prípade hladomoru zachráni najmenej jednu osadu neprispôsobyvých občanov (voličov )