DomáceSMER-SD: Prezidentka schválne odďaľuje vymenovanie vlády, aby sa stihli...

SMER-SD: Prezidentka schválne odďaľuje vymenovanie vlády, aby sa stihli skryť zločiny NAKA

-

spot_img

SMER-SD: Prezidentka schválne odďaľuje vymenovanie vlády, aby sa stihli skryť zločiny NAKA

BRATISLAVA 14. októbra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Ľudovít Ódor urobia všetko preto, aby oddialili vymenovanie novej vlády s cieľom, aby sa stihli skryť zločiny Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Vyhlásil to dnes na tlačovej konferencii predseda strany Smer-SD Robert Fico. „Z prezidentského paláca sa ozýva, že všetky nominácie, ktoré budú na členov vlády, majú byť osobitne posudzované, či títo ľudia spĺňajú známky odbornosti a či náhodou nie je na nich nejaké vymyslené trestné stíhanie. Ja neviem, či tieto pravidlá platili v roku 2020, keď vymenovala za premiéra Igora Matoviča,“ povedal. Podľa neho je cieľom oddialiť vymenovanie vlády, aby zločinci, ktorí pôsobili na NAKA a okolo špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, „získali čas na likvidáciu dôkazov o tom, aké zverstvá na politický pokyn páchali v rokoch 2020 – 2023.“

Fico na tlačovke vytiahol oficiálnu sťažnosť z 10. októbra podpísanú príslušníkom a príslušníčkou Úradu inšpekčnej služby, v ktorej píšu, že konanie aktuálneho vedenia úradu ich utvrdilo v tom, že „celé ich pôsobenie cielene smeruje k ochrane a poskytovaniu informácií obvineným elitným príslušníkom NAKA a k diskreditácii všetkých tých, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní medializovanej kauzy čurillovci.“ Zároveň opäť zaútočil na novinárov, ktorých obviňuje zo spolupráce s čurillovcami, teda skupinou vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu, ktorá začala po voľbách v roku 2020 riešiť závažné korupčné kauzy. Vyšetrovali podozrenia zo zneužívania polície na politické a obchodné záujmy z čias vlád Smeru, čoho vyústením sú aj obvinenia predstaviteľov Smeru.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás