fbpx
- Reklama -
EkonomikaSmer-SD: Hlavným dôvodom na odvolanie S. Vlčana sú vysoké...

Smer-SD: Hlavným dôvodom na odvolanie S. Vlčana sú vysoké ceny potravín

-

Smer-SD: Hlavným dôvodom na odvolanie S. Vlčana sú vysoké ceny potravín

Bratislava 29. júna (TASR) – Poslanci opozičnej strany Smer-SD vyčítajú ministrovi pôdohospodárstva Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO) pasivitu pri prevode štátnych lesných pozemkov v chránených oblastiach pod Štátnu ochranu prírody, slabú pomoc prvovýrobcom či vysoké dotácie pre niektorých chovateľov v súvislosti s africkým morom ošípaných. Hlavným dôvodom podania návrhu na vyslovenie nedôvery je však neriešenie rapídneho zvyšovania cien potravín, povedal v stredu na úvod mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR poslanec Richard Takáč (Smer-SD).

- reklama -

Takáč pripomenul, že opoziční poslanci sa pokúšajú otvoriť diskusiu o cenách potravín od septembra minulého roka. „Táto vláda, minister pôdohospodárstva, žiadnym spôsobom nevstúpil do toho, aby riešil ceny potravín,“ zdôraznil. Memorandum, ktoré Vlčan podpísal s obchodnými reťazcami, označil Takáč za marketingový ťah, pretože sa v skutočnosti zastropovali iba marže.

Opoziční poslanci za Smer-SD žiadajú, aby vláda využila zákon o cenách a chceli by marže obchodných reťazcov výrazne znížiť. Takáč pripomenul, že počas pandemických obmedzení boli obchodné reťazce zvýhodnené a výrazne im rástli tržby aj zisk. Ten majú na Slovensku podľa poslanca v pomere k obratu niekoľkonásobne vyšší ako v iných krajinách. „Obchodné reťazce musia byť solidárne v takejto ťažkej situácii,“ dodal poslanec.

Odvolávanie šéfa rezortu hospodárstva navrhli v utorok (28. 6.) poslanci Národnej rady (NR) SR za stranu Smer-SD spolu s nezaradenými poslancami zvolenými za ĽSNS.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás