fbpx
DomáceSkupina odborníkov žiada RTVS o formát debaty so zástupcami...

Skupina odborníkov žiada RTVS o formát debaty so zástupcami pandemickej komisie

-

Skupina odborníkov žiada RTVS o formát debaty so zástupcami pandemickej komisie

Bratislava 5. augusta (TASR) – Skupina odborníkov žiada RTVS o vytvorenie diskusnej platformy, ktorá by ponúkla konfrontáciu názorov o sporných otázkach opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19. Vedeniu telerozhlasu navrhujú okrúhly stôl, pri ktorom by sa stretli s reprezentantmi pandemickej komisie. RTVS deklaruje, že sa návrhom bude zaoberať.
„Diskusia by mala byť dialógom v podobe konštruktívnej a vecnej debaty na báze faktov a relevantných argumentov,“ uvádzajú v liste riaditeľovi verejnoprávneho média Jaroslavovi Rezníkovi podpísaní lekári a nezávislí odborníci Juraj Mesík, Etela Janeková, Ondrej Halgaš, Michal Piják a Peter Szeghy.

Poukazujú v tejto súvislosti na extrémnu polarizáciu spoločnosti a to, že v spoločnosti už dlhodobo absentuje odborný dialóg. „Do rozhodovania o opodstatnenosti a podobe opatrení na ochranu verejného zdravia, do procesov rozhodovania nie sú pripúšťané iné odborné názory graduovaných odborníkov ako tie, ktoré reprezentujú členovia pandemickej komisie,“ upozorňujú. Sú presvedčení, že opatrenia by sa mali prijímať po dôkladnej argumentačnej diskusii.

Pripomínajú, že v období Novembra 1989 bola diskusia vo verejnoprávnej televízii komunikačným prostriedkom, ktorý významne napomohol k objektívnej informovanosti občanov a prispel tak k transformácii spoločnosti z totalitnej na demokratickú.

- reklama -

RTVS v reakcii pripomína, že od vypuknutia pandémie poskytuje výrazný priestor pre viacerých odborníkov nielen v rámci spravodajských relácií v televízii a rozhlase, ale aj v ďalších programových formátoch vrátane mimoriadnych diskusií venovaných téme COVID-19.

„Ďakujeme za záujem o príspevok do diskusie na našich obrazovkách, ponuku berieme na vedomie a budeme sa ňou zodpovedne zaoberať,“ tlmočila vyjadrenie verejnoprávneho rozhlasu hovorkyňa Andrea Pivarčiová.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás