fbpx
DomáceSKE bude argumentovať proti posunom exekučnej rovnováhy v prospech...

SKE bude argumentovať proti posunom exekučnej rovnováhy v prospech dlžníkov

-

SKE bude argumentovať proti posunom exekučnej rovnováhy v prospech dlžníkov

Bratislava 9. januára (TASR) – Slovenská komora exekútorov (SKE) bude v roku 2022 opakovane vysvetľovať a argumentovať proti ďalšiemu posunu exekučnej rovnováhy v prospech dlžníkov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SKE Stanislava Kolesárová. 


      „Dáta ukazujú, že počet exekúcií po zastavení starých nevymožiteľných prípadov rapídne klesol, preto považujeme za absolútne nevhodné a nespravodlivé voči daňovým poplatníkom ďalšie exekučné amnestie,“ spresnila s tým, že ďalšou prioritou SKE bude zaradenie ďalších činností do kompetencií súdnych exekútorov tak, ako je to bežné v iných krajinách Európskej únie.


      Hovorí, že SKE zaznamenala v roku 2021 viacero zásahov štátu do exekučnej legislatívy. „Dôrazne sme odmietli úpravu exekučných zrážok, ktorá opäť posunula rovnováhu v prospech dlžníkov a v neprospech veriteľov. Nové vládne nariadenie bude totiž znamenať, že finančné prostriedky, ktoré veriteľom na základe rozhodnutí súdov patria, sa k nim buď nedostanú vôbec, alebo za neúmerne dlhé obdobie,“ podotkla. 


      Tvrdí, že zmeny postihnú viacero oblastí spoločnosti. „Veriteľov – občanov, vrátane sociálne najslabších skupín, ako aj právnické osoby a štát, čo znamená, že opäť sa raz poctiví občania budú skladať na dlhy tých, ktorí si svoje záväzky neplnia,“ dodala.


      SKE podľa jej slov v roku 2021 pripomienkovala viaceré právne predpisy. „Viedla dlhodobé rokovania s viacerými ministerstvami, finančnou správou, Sociálnou poisťovňou i ďalšími subjektmi, v súlade so svojím dlhodobým cieľom zvýšiť vymožiteľnosť práva na Slovensku,“ priblížila Kolesárová.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás