fbpx
DomáceŠIMKO: Exminister vnútra sa chce uchádzať o miesto predsedu...

ŠIMKO: Exminister vnútra sa chce uchádzať o miesto predsedu KDH

-

ŠIMKO: Exminister vnútra sa chce uchádzať o miesto predsedu KDH

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) – Exminister vnútra v úradníckej vláde Ivan Šimko sa chce uchádzať o miesto predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na smene po septembrových parlamentných voľbách. Ako ďalej napísal na sociálnej sieti, chce podporiť to, čo sa otvára spolupráci dovnútra a navonok, to čo sa usiluje pochopiť súčasného človeka bez ohľadu na pohlavie, vek, sociálne postavenie či náboženské presvedčenie a sexuálnu orientáciu. „Som presvedčený, že práve to je naozaj kresťanské a demokratické. Chcem byť zárukou toho, že tento prvok v tomto hnutí je a zostane, a v pluralite tohto hnutia sa napokon presadí,“ dodáva.

Šimko ďalej uviedol, že v KDH sa nájdu nové myšlienky, no aj také, ktoré lipnú na veciach, ktoré už život prekonal. „Stretneme sa v ňom so šikovnosťou, ale i s babráctvom. S dobrým i pokleslým. S jednoduchým, ba až prostoduchým, ale aj s inteligentným a múdrym. Nuž, ale práve túto pluralitu si v KDH cením,“ uzavrel.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás