NázoryŠIMEČKOVI SLUŠNOĽUDIA V AKCII! A to iba začínajú! Máme...

ŠIMEČKOVI SLUŠNOĽUDIA V AKCII! A to iba začínajú! Máme sa báť?

-

spot_img

ŠIMEČKOVI SLUŠNOĽUDIA V AKCII! A to iba začínajú! Máme sa báť?

NAKA rieši 153 podnetov schvaľovania trestného činu! Toto je výsledok burcovania ľudí najmä Progresívnym Slovenskom na námestiach! Skandovanie „Smrť Ficovi“, či stavanie šibeníc pre koaličných predstaviteľov má svoju dohru. A nielen v podobe atentátu na premiéra Roberta Fica. Opozícia by sa mala schovať do kanálov. Ale, ako sa zdá, jej agresívni prívrženci iba začínajú.

153 podnetov!

Národná kriminálna agentúra (NAKA) eviduje od minulotýždňového atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) 153 informácií alebo podnetov súvisiacich so schvaľovaním pokusu o vraždu alebo s nenávistnými prejavmi. Z toho v 55 prípadoch už polícia stotožnila autorov príspevkov a prípadmi sa ďalej zaoberá. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom.

„Ide o rôznorodú škálu osôb, či už sú to muži alebo ženy, či úroveň vzdelania alebo pracovného zaradenia,“ upozornil Solák. Informoval napríklad o obvinení 40-ročnej ženy z Nitry stíhanej na slobode, muža z Dunajskej Stredy, u ktorého vykonali domovú prehliadku a je podaný návrh na väzbu, či o obvinenom študentovi vysokej školy z Bratislavy. Všetkých stíhajú pre komentáre schvaľujúce trestný čin zverejnené na sociálnej sieti. Páchateľom hrozí až jeden rok odňatia slobody.

Minister opakovane deklaroval nulovú toleranciu na vyhrážky, schvaľovanie trestného činu a ďalšie nenávistné prejavy. „Naďalej pokračujeme v dôkladnom vyhodnocovaní podozrivých príspevkov, ktoré nám boli oznámené alebo ktoré sme odhalili v rámci posilneného výkonu služby,“ skonštatoval.

Hrdinovia na sociálnych sieťach

Minister upozornil, že polícia berie vážne aj výhražné telefonáty. Upozornil na úspešné vypátranie muža, ktorý na tiesňovej linke anonymne nahlásil hrozbu teroristického útoku na izraelských veľvyslanectvách v Paríži a vo Viedni. Zo šírenia poplašnej správy obvinili Petra S. z Handlovej. „Ku skutku sa priznal a povedal, že si hrozbu teroristických útokov vymyslel,“ priblížil Šutaj Eštok. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Šéf rezortu takisto informoval, že vo veci atentátu na premiéra posilnili vyšetrovací tím o ďalších dvoch expertov. Dodal, že vyšetrovanie pokračuje a prešetrujú sa všetky verzie.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk. Autor článku: Diana Zaťková

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás