fbpx
NázoryŠimečka v prípade obžaloby na Čaputovú šaleje, Blaha mu...

Šimečka v prípade obžaloby na Čaputovú šaleje, Blaha mu to vysvetlil

-

Šimečka v prípade obžaloby na Čaputovú šaleje, Blaha mu to vysvetlil

Šimečka ostro odmieta snahu Smeru podať obžalobu na prezidentku

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) – Predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka ostro odmieta snahu strany Smer-SD podať obžalobu na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Očierňovanie prezidentky Ficom je podľa šéfa progresívcov predvolebnou kampaňou a súčasťou predvolebného boja. „Obžalobu na prezidentku je možné podať iba za vlastizradu, alebo za úmyselné porušenie ústavy. Ak si pán Fico myslí, že sem spadá rozhovor s generálnym prokurátorom, mal by radšej vrátiť právnický diplom,“ uviedol vo svojom stanovisku predseda PS Šimečka.

Na Smerom avizovaný zámer podať obžalobu na hlavu štátu reagovala aj strana Demokrati. „Ústavná žaloba je hlúposť a pokus prekryť zlyhania generálneho prokurátora Žilinku a viac ako 20 obvinených a odsúdených nominantov strany Smer,“ tvrdia Demokrati vo svojom stanovisku. Sú toho názoru, že tvrdenia Roberta Fica môžu poslúžiť na dve veci. „Po prvé, všetci dnes vidia ako bráni Žilinku a že to je fakticky jeho generálny prokurátor. Po druhé, je to šanca, aby sa jednotlivé politické strany vyjadrili, či súhlasia a podporia takúto žalobu na prezidentku, a tak sa pridajú k útokom na hlavu štátu a obrane Žilinku,“ myslí si strana.

Strana Smer-SD chce hneď po ustanovujúcej schôdzi nového parlamentu, bezprostredne po tom, ako poslanci zložia sľub, podať návrh na obžalobu prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Na tlačovej besede to avizoval predseda strany Robert Fico. Hlava štátu sa podľa neho dopustila porušenia ústavy, keďže „ako symbol Progresívneho Slovenska si zavolala generálneho prokurátora a žiadala od neho zmeniť rozhodnutie v prípade trestného stíhania človeka, ktorý chcel pomôcť udavačom, udavačom, ktorí pomáhali čurillovcom, keď robili tie zverstvá proti slovenskej opozícii“. Predseda Smeru sa odvoláva na článok 107 ústavy SR. Očakáva, že Smer bude mať k dispozícii 30 poslancov, keďže takýto počet je potrebný na podanie predmetného návrhu.

Ľuboš Blaha: PODÁVAME OBŽALOBU NA PREZIDENTKU ČAPUTOVÚ!

Už stačilo – podanie obžaloby bude prvá vec, ktorú po voľbách spravíme v novom parlamente.

1. Čaputová spáchala trestný čin – zneužila svoju funkciu na to, aby zbavila obvinenia policajného exprezidenta Kovaříka.

2. Je to jasný dôkaz toho, že Čaputová je súčasťou zločineckej chobotnice, v ktorej figurujú také mená ako Lipšic, Hamran, Spišiak a ďalší predstavitelia Progresívneho Slovenska.

3. Kovařík zmaril policajný zásah na troch mafiánov, ktorých Lipšic a jeho úrad zneužíval na fingované výpovede proti opozícii. Mafiáni utiekli.

4. Za toto bol Kovařík obvinený. Oprávnene. A podľa zákona. Generálna prokuratúra si len robila svoju robotu.

5. Čaputová si pár dní po tomto obvinení predvolala generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby na hulváta lobovala za Kovaříka. Na pokyn Lipšica.

6. Toto je v priamom rozpore s ústavou a zákonmi. Žiadala, aby bol Kovařík zbavený obvinenia. Ergo – chránila mafiu.

7. Tá istá kriminálnička stojí aj za druhou veľkou kauzou z posledných dní. Jej vláda poslala vratku oligarchom z Esetu, ktorí financovali jej kampaň, ako aj založenie Progresívneho Slovenska.

8. Eseťáckej firme Gerulata, ktorá má špicľovať ľudí na sociálnych sieťach, ide poslať takmer pol milióna eur z peňazí daňových poplatníkov – takto sa Čaputová odvďačuje svojim sponzorom.

9. Čo ešte, preboha, musí Čaputová urobiť, aby bola obžalovaná? Takéto trestné činy a podvody si nedovolil ešte nikdy nikto – ale hlava štátu si tu veselo zneužíva zákony a médiá mlčia.

10. Máme toho dosť. Čaputová je ticho, médiá sú ticho, všetci tieto jej zločiny ututlávajú. Ako je možné, že nekoná Naka? Ako je možné, že nekoná Hamran? Či Lipšic?

11. Pretože sú súčasťou tej istej mafie. Hamrana na post policajného prezidenta presadil Spišiak z Progresívneho Slovenska. Lipšic chodí Čaputovej dávať noty, obhajca čurillovcov Kubina jej robil poradcu.

12. Progresívna mafia. Na čele s Čaputovou. Je čas túto mafiu poraziť.

13. Ryba smrdí od hlavy. Ale keďže Čaputová má ako posledná papaláška imunitu, obžaloba cez parlament je jediná cesta.

14. Dnes na tlačovke to Robert Fico povedal za nás všetkých. Mrzí ma, že som kvôli chrípke nemohol byť na mieste – odkázal by som Sorosbabe svoje.

15. Je dôležité, že spolu vysielame signál celému Slovensku – ideme poraziť progresívnu mafiu. A nikto nemá garantovanú beztrestnosť, ani prezidentka Čaputová.

Spáchala zločin. A ako nás učil už Fiodor Dostojevskij, po zločine nasleduje trest. Tik-tak, pani prezidentka, tik-tak.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Pán Blaha, je to všetko tak, ako tu komentujete ohľadom hlavy štátu. A ja sa stým všetkým stotožňujem, teda niet čo dodať. Len toľkoto : VEĽKÉ ĎAKUJEM.👍👍👍💯💯💯🇸🇰🇸🇰🇸🇰❤️❤️❤️

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás