DomáceŠIMEČKA: Argument, že PS nemá skúsenosti s vládnutím je...

ŠIMEČKA: Argument, že PS nemá skúsenosti s vládnutím je povýšenecký

-

ŠIMEČKA: Argument, že PS nemá skúsenosti s vládnutím je povýšenecký

BRATISLAVA 3. augusta (SITA) – Samotný argument, že hnutie Progresívne Slovensko (PS) nemá skúsenosti s vládnutím je podľa jeho predsedu Michala Šimečku povýšenecký. Líder progresívcov tak reagoval na vyjadrenia niektorých politických strán, ktoré práve neskúsenosť hnutiu vyčítajú. Tento argument o neskúsenosti tak tvrdí, že vo voľbách by voliči mali uprednostňovať stále tých istých politikov, ktorí už v Národnej rade SR, vláde či v regiónoch pôsobili, pretože majú viac skúseností. Zároveň tak odrádza nových ľudí od vstupu do politiky. Šimečka však tvrdí, že pri uplatnení takéhoto prístupu by na Slovensku doteraz vládol Vladimír Mečiar, pretože v istom čase mal najväčšie skúsenosti s vládnutím.

Ako ďalej napísal predseda PS na sociálnej sieti, o politickej neskúsenosti radi rozprávajú „už asi všetci politici pôvodnej vlády Igora Matoviča (OĽaNO a priatelia). A rovnako, samozrejme, Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia“. „Čo priniesli tieto ich politické skúsenosti, ktorými sa pýšia? Dokázali ich využiť pri hľadaní kompromisov v koalícii? Pri znižovaní inflácie, zadĺženia, podpore samospráv, stavaní nových nemocníc, zlepšení školstva… Nemám pocit, že by ľudia na Slovensku zažívali počas vlády Smeru-SD alebo Matoviča zázračné obdobie plné pokoja a rozvoja, ktoré si chceme a musíme zopakovať, lebo nič lepšie neexistuje,“ tvrdí Šimečka.

Dodal, že skúsenosti môžu pochádzať aj z iných a dôležitejších oblastí, ako sú hádky v parlamente či čas strávený vo vládnych funkciách. „Ak niekto vybudoval úspešnú firmu, zastupoval Slovensko ako veľvyslanec pri NATO alebo riadil policajný zbor a nekompromisne zlikvidoval viaceré skupiny organizovaného zločinu – to sú skúsenosti z praxe, ktoré Slovensko dnes potrebuje,“ uzavrel Šimečka.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. debil, vy tak ovladate akurat prezidentku a myslite ze viete vladnut.To je omyl.Ju moze ovladat hocikto, kto zaplati………………

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás